WERNISAŻ WYSTAWY PRACOWNI KAMELEON “GRÓBOSKÓRNI” – 27.03.2018

26 marca w Młodzieżowym Domu Kultury otwarto X wystawę prac plastycznych wychowanków pracowni Kameleon prowadzonej przez Danutę Sarnę zatytułowaną „Gruboskórni”. Na wstępie dyrektor MDK Barbara Zielińska przywitała wszystkich zebranych gości. Oficjalną część spotkania rozpoczęły występy taneczne Karoliny Mikołajec oraz Soni Olejnik i Piotra Wawrzynka przygotowane przez p. Monikę Floryszak. Następnie opiekunka pracowni p. Danuta Sarna nawiązała do tematu wernisażu wyróżniając swoją najwytrwalszą wychowankę Olgę Szymczak, która jest członkinią pracowni Kameleon od wieku przedszkolnego. Jej praca wykonana dwa lata temu stała się inspiracja do stworzenia wystawy poświęconej zwierzętom o grubej skórze, sama Olga natomiast otrzymała z rąk swojej artystycznej przewodniczki podziękowania za systematyczność i wieloletnie zaangażowanie w tworzenie pozytywnego wizerunku pracowni Kameleon. Wszyscy młodzi artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy a wyróżniający się wychowankowie Nagrody Dyrektora. Zakończeniem tej części spotkania była prezentacja multimedialna podsumowująca kolejny rok w pracowni.  Po części oficjalnej rodzice i wychowankowie mogli zwiedzić wystawę na której po raz kolejny oprócz tradycyjnych technik malarstwa i rysunku pojawiły się prace ceramiczne wykonane podczas zimowych warsztatów. Zwieńczeniem imprezy był pyszny, swojski poczęstunek przygotowany nie tylko przez mamy ale także tatusiów i dziadków.