WERNISAŻ PRACOWNI CREATIO – KORFU 2019

W niedzielne popołudnie 3 listopada  w Młodzieżowy Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „RAJSKA WYSPA ODYSA cz. II”. Była to artystyczna dokumentacja działań i efektów XXIV letniego pleneru Pracowni Plastycznej Creatio, który odbywał się na greckiej wyspie Korfu przez dwa ostatnie tygodnie sierpnia.Wydarzenie to zgromadziło młodych uczestników pleneru, ich rodziny, znajomych i sympatyków pracowni Creatio prowadzonej przez p. Aldonę Kaczmarczyk-Kołucką. Zgromadzeni goście i młodzi artyści zostali przywitani przez panią dyrektor Barbarę Zielińską a następnie sami mogli pochwalić się swoimi wakacyjnymi osiągnięciami.Pierwszą część rozpoczął film „PLENER – KORFU 2019”  (link do filmu poniżej). Po nim zostały zaprezentowane teledyski filmowe stworzone przez uczestników w czasie pleneru pokazujące nowe wersje utworów muzycznych„Mrs. Robinson”, „Marianne”, „My Lady Greensleeves”, „Jolene”, „Wstań Przyjaciółko Moja” i „Belle”. Część widowiskową zakończył pokaz multimedialny „TUTAJ SIĘ UCZY JEDYNIE JAK NIE WYLECZYĆ SIĘ Z MARZEŃ”, który z jednej strony dostarczył widzom wielu wzruszeń z drugiej powodował wybuchy śmiechu. Pani Dyrektor dokonała uroczystego otwarcia wystawy plastycznej a wszyscy uczestnicy pleneru zostali dyplomami uhonorowani pamiątkowymi dyplomami. Na wystawie można było zobaczyć kolekcję ręcznie malowanych jeansów, drukowane t-shirty z logo pracowni, krajobrazy greckie wyczarowane na drewnianych paletach jako obrazy akrylowe i grupową kompozycję mozaikową wykonaną na wielkim formacie. Dużą część pokazu plastycznego stanowiły miniatury graficzne wykonane w technice linorytu a stworzone na podstawie obserwacji i rysunków fragmentów roślinności wyspy. W ostatecznym kształcie miały one formę pamiątkowych kartek wykonanych na ekologicznym papierze. Wyjątkowe zainteresowanie wzbudziły zdjęcia – duże kompozycje fotograficzne – efekt warsztatów „OD DOKUMENTACJI DO KREACJI” w czasie których młodzi artyści wykonali portrety fotograficzne inspirowane okładkami amerykańskiego magazynu “Saturday Evening Post” i ilustracjami Normana Rockwella z lat 1920 – 1960. Ostatnią część wernisażu stanowiły rozmowy, dyskusje, komentarze i wspomnienia połączone ze smaczną wielobarwną degustacją kulinarną.

FILM Z PLENERU