II MIEJSCE ZESPOŁU WOKALNEGO MUSICORUM W 26 MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU KOLĘD I PASTEREK W BĘDZINIE

Okres kolędowy dobiegł końca, a wraz z nim wielkie emocje. Zespół wokalny MUSICORUM  z Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku działający przy IV LO im. Mikołaja Kopernika w Rybniku pojawił się na liście najlepszych uczestników przesłuchań eliminacyjnych Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, tym samym stając się reprezentantami  Rybnika.

Podczas finału  II etapu 26 festiwalu w  dniach 9-11 stycznia 2020 r. zespół rywalizował wraz z uczestnikami z Polski, Białorusi, Ukrainy czy Litwy poznając ich barwne obyczaje oraz niezwykłą kulturę.

Koncert galowy  dnia  12.01.2020 r. w  Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu był zwieńczeniem tego pięknego wydarzenia, tym samym zespół wyśpiewał tam drugą nagrodę!

Do występu zespół przygotowała pani Karolina Filec przy wsparciu muzycznym i akompaniamencie pana Jarosława Hanika.

Atmosfera panująca podczas tej barwnej przygody z pewnością pozostanie niezapomniana!

FILM Koncert galowy