VIII PLENER ARTYSTYCZNY PRACOWNI WALOR W BARANOWIE SANDOMIERSKIM 24-31.08.2019

VIII PLENER ARTYSTYCZNY PRACOWNI WALOR W BARANOWIE SANDOMIERSKIM 24-31.08.2019

Pod hasłem “W bieli, kremie i błękicie z nutą Renesansu w tle” w dniach 24-31.08.2019r. odbył się VIII już Plener Artystyczny Pracowni Walor z Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku. Tym razem grupa 24 uczestników pracowni pod kierunkiem pani Iwony Dragi i pani Ewy Tomas-Modlich twórczo zaszalała u wrót renesansowego zamku w Baranowie Sandomierskim w województwie podkarpackim. W cieniu drzew, krużganków, pod błękitnym niebem powstawały prace inspirowane w głównej mierze architekturą. W rysunkach, kompozycjach  malarskich, kompozycjach w formie kolażu dzieci i młodzież oddały realistyczne wersje detali architektonicznych, pokazały smukłe kolumny, tajemnicze maszkarony, przedstawiły w różnych wariantach dziedziniec arkadowy, zajęły się trudnym tematem attyki. Nie zabrakło również prac rzeźbiarskich oraz prac, których bohaterami stały się królewskie pawie. Niecodzienne  interpretacje ptaków, fantazyjne przedstawienia bryły zamku, wzbudziły zachwyt i podziw turystów zwiedzających zamek w czasie trwania pleneru.

Słońce, drzewa, zieleń traw, przestrzeń, swoboda działania, życzliwość, dobre jedzenie,  przyjazna atmosfera spowodowały, iż mimo upałów nikt nie czuł się zmęczony. Zmęczenia nie dało się również odczuć w trakcie zwiedzania innego ciekawego, pełnego historii, pełniącego funkcję reprezentacyjną- zamku w Łańcucie. I tutaj można było zachłysnąć się sztuką. Ta rezydencja magnacka stała się dla uczestników pleneru niebywałą atrakcją.

“Nuta Renesansu” z zamku w Baranowie Sandomierskim na długo pozostanie w naszych wspomnieniach. Fantastyczne projekty, świetne pomysły i ciekawe rozwiązania będzie można już niebawem podziwiać w pracowni Walor. 

GALERIA