“TEATRALNY GROŃ” CZYLI OBÓZ ARTYSTYCZNY W GRONIU 29.06. – 12.07.2019

Kolejny obóz artystyczny w Groniu obfitował w działania artystyczne i rekreacyjne. W otoczeniu wspaniałej, górskiej scenerii młodzi aktorzy doświadczyli kontaktu z teatrem natury. Tworzyli teatralne lalki i realizowali etiudy teatralne w plenerze. Wzięli udział w warsztatach teatru cieni i działaniach inspirowanych materią i światłem. Rozbudzali wyobraźnię i teatralną wrażliwość. Wspólnie organizowane konkursy, dyskoteki i prezentacje teatralne zintegrowały naszych wychowanków. Wycieczki w Tatry wprawiały w zachwyt. Wędrówka Doliną Strążyską zachwycała wspaniałymi widokami, aż po wodospad Siklawica. Młodzi artyści wędrowali także przepięknym szlakiem turystycznym podziwiając  Wąwóz Homole  a w Szczawnicy nie obyło się bez zakupu pamiątek i oscypków. Ogromną atrakcją dla naszych wychowanków były wody teatralne. W tym roku korzystali z atrakcji wodnych na termach „Bania” w Białce i na „Termach Chochołowskich” w Chochołowie.  Wycieczka do Nowego Targu zwieńczona została ucztą lodową w tradycyjnej nowotarskiej lodziarni. Podczas podchodów obozowicze zamienili  się w tropicieli dinozaurów, które nie wiadomo skąd pojawiły się w Tatrach. Wieczorami młodzi artyści siedzieli przy ognisku, piekli kiełbaski, grali na ukulele i z radością tańczyli belgijkę. Obóz artystyczny dostarczył wszystkim artystycznych wrażeń i niezapomnianych wzruszeń. Do zobaczenia za rok!!!