UROCZYSTE PODSUMOWANIE X OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MAŁYCH FORM DOKUMENTALNYCH 30.05.2019

30 maja 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się podsumowanie X Ogólnopolskiego Konkursu Małych Form Dokumentalnych “Świat wokół mnie”. Na wstępie pani Danuta Sarna – wicedyrektor MDK przywitała zebranych gości oraz członkinie komisji oceniającej dr hab. Ewelinę Konieczną oraz Ewę Klonowską – Liderkę Filmoteki Szkolnej. Następnie jurorki krótko podsumowały tą edycję zwracając uwagę na ciekawe i różnorodne tematy poruszane w nadesłanych filmach, ukazujące różne aspekty świata otaczającego autorów. Laureaci oraz zaproszeni goście z dużym zainteresowaniem obejrzeli nagrodzone filmy. Po prezentacji autorom najlepszych filmów wręczono nagrody i dyplomy a nauczycielom podziękowania, wszysyc obecni otrzymali również upominki z logo Miasta Rybnika. Na podsumowanie dotarli laureaci z Lublina, Warszawy, Głogowa, Koźminka, Legnicy i Młodzaw, nie zabrakło również laureata z Rybnika. Wszystkie nagrodzone filmy zostaną zamieszczone na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku.