JAKI KOLOR MA ŚNIEG? – CZYLI PLASTYCZNE ZMAGANIA I SUKCESY WYCHOWANEK PRACOWNI

IV Regionalny Konkurs Artystyczny pt. “Jaki kolor ma śnieg? Pejzaż zimowy” odbył się 12 lutego br. w Liceum Plastycznym i Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych w Wodzisławiu Śląskim. Z naszego Młodzieżowego Domu Kultury wzięło w nim udział siedem reprezentantek dwóch pracowni plastycznych: Alicja Lisowska, Aleksandra Żyłka, Julia Suchan i Hanna Bugaj z „Kontrastów” oraz Julia Perużyńska, Joanna Grzeszczak i Laura Korneta z „GiR-y”. Zadaniem wszystkich uczestników było stworzenie na miejscu pracy malarskiej będącej barwną interpretacja krajobrazu zimowego. W ciągu trzech godzin indywidualnej pracy przy sztalugach lub stoliku młode artystki przy pomocy pędzli, farb i bogatej wyobraźni przedstawiły zimowe pejzaże, w których biel śniegu odbijała ogrom żywych, różnorodnych, radosnych barw otaczającego świata.

Prace wszystkich 137 uczestników konkursu zostały ocenione przez jury, które ogłosiło swój werdykt 9 marca na uroczystości podsumowania konkursu i otwarcia wystawy. Alicja Lisowska z pracowni „Kontrasty” otrzymała wyróżnienie, a Laura Korneta z pracowni „GiR-a” zdobyła III miejsce w kategorii szkół podstawowych i tym samym jest zwolniona z części praktycznej egzaminu wstępnego do gimnazjum plastycznego z malarstwa, za które uzyskuje maksymalną ilość punktów (100%). Prace wszystkich naszych uczestniczek konkursu wzięły udział w wystawie.