MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI IV – VI SP – WYNIKI
konkurs_recytatorski

MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI IV – VI SP – WYNIKI

17 kwietnia 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku odbyły się przesłuchania Miejskiego Konkursu Recytatorskiego dla klas IV-VI SP. Wystąpiło 30 uczestników. Każdy z nich miał okazję skorzystać z warsztatów dykcyjnych prowadzonych przez panią Karolinę Filec, podczas których poznali ćwiczenia oddechowe, zgłębiali wiedzię jak pracować nad tekstem, a także dowiedzieli się jak przygotować się do występu.

Komisja oceniająca w składzie: Jadwiga Demczuk-Bronowska, Zofia Paszenda, Adam Świerczyna po uważnym wysłuchaniu recytacji wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce  –   Antoni Miłowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Rybniku, przygotowana przez Beatę Rachniowską;

II miejsce – Lilianna Matuszek ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Rybniku, przygotowana przez Katarzynę Bryk;

III miejsce    –   Lidia Wycisk z Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku, przygotowana przez Faustynę Kubica;

wyróżnienie – Tymoteusz Grodzki ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Rybniku, przygotowana przez Monikę Żabka;

wyróżnienie – Liwia Wyspiańska ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Rybniku, przygotowana przez Katarzynę Bryk;

wyróżnienie – Zuzanna Włoczek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Rybniku, przygotowana przez Aleksandrę Fuchs;

wyróżnienie – Ofelia Sobik  ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Rybniku, przygotowana przez Sabinę Malgrab;

wyróżnienie – Hanna Kwiendacz ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Rybniku, przygotowana przez Katarzynę Gumulak.

Wszyscy uczestnicy Miejskiego Konkursu Recytatorskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Do XIII Rejonowego Festiwalu Słowa jurorzy zakwalifikowali laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca: Antoniego Miłowskiego, Liliannę Matuszek i Lidię Wycisk. Przesłuchania odbędą się 29 kwietnia 2019 r. w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach.