WYSTAWA PRACOWNI PLASTYCZNEJ GiR-a

WYSTAWA PRACOWNI PLASTYCZNEJ GiR-a

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

W ostatni piątek września w Młodzieżowym Domu Kultury miał miejsce uroczysty wernisaż wystawy twórczości wychowanków Pracowni Plastycznej GiR-a prowadzonej przez Miladę Więckowską. Stała część wystawy, którą będzie można jeszcze oglądać w najbliższych miesiącach,  obejmuje grafiki i rysunki wykonane przez dzieci i młodzież w ubiegłym roku szkolnym oraz akwarele i szkice plenerowe wykonane w ostatnim tygodniu wakacji w Ustroniu. Strona tytułowa wystawy to wspólne graficzne dzieło uczestników pleneru, które składa się z dwunastu linorytowych puzzli tworzących gałąź z dwunastoma liśćmi. W związku z tym tytuł wystawy brzmi: GiR-a to jedna gałąź artystycznego drzewa… ale każdy z nas jest innym liściem!

Druga część wystawy możliwa była do oglądnięcia tylko w dniu wernisażu, gdyż były to prace półprzestrzenne prezentowane na sztalugach oraz torby z wykonanymi przez młodzież własnoręcznie nadrukami, również z motywami liści. Prace dzieci tematyką nawiązywały do pleneru, którego tytuł “Cienie lasu, refleksy wody – subiektywny portret przyrody” zinterpretowany został w formie kolaży z różnych rodzajów papieru. Natomiast większą część sztalug zajmowały autoportrety różnych wiekowo wychowanków pracowni, wykonane głównie z tektury i materiałów różnych, z uwzględnieniem wypukłości i wklęsłości twarzy oraz charakterystyki faktury włosów, czy ubrań…

Otwarcie wystawy umiliła prezentacja multimedialna pokazująca działania i sukcesy wychowanków GiR-y z ostatnich dwunastu miesięcy, po której wyróżniające się swoją pracą twórczą osoby otrzymały Nagrody Dyrektora z rąk pani wicedyrektor Danuty Sarny. Następnie wręczone były również nagrody i wyróżnienia z ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, które doręczone były do placówki w ostatnim czasie. Dzieci i młodzież po zrobieniu wspólnego zdjęcia na zakończenie części oficjalnej uroczystości, miały okazję porozmawiać z zaproszonymi gośćmi, przy pysznym słodkim poczęstunku, wśród swoich prac.

GALERIA

FILM