SUKCESY NASZYCH MODELARZY – GLIWICE 17.06.2018

SUKCESY NASZYCH MODELARZY – GLIWICE 17.06.2018

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

17 czerwca 2018 roku na lotnisku aeroklubu Gliwice nasza młodzież wzięła udział w 49 MISTRZOSTWA POLSKI MODELI LATAJĄCYCH DLA JUNIORÓW MŁODSZYCH w klasie F3J/M

Podzieleni na 3 zespoły tj. 3 zawodników pilotów , 3 holowników i pomocnicy. 

Zawodnikami w tym roku byli Mikołaj Gruszka, Michał Dudek i Łukasz Piórecki – którzy intensywnie przygotowywali się od 3 tygodni trenując na lotnisku w Gotartowicach pod okiem Jacka Siwicy i Jerzego Markitonia.

O godzinie 10 rozpoczęły się przygotowania do startów – odprawa zawodników i sędziów, losowanie kolejności lotów i pierwsze starty. 

Pierwsze loty nie należały to łatwych, warunki jeszcze nie sprzyjały młodym pilotom. Dopiero drugie i trzecie loty były zakończone bardzo dobrymi wynikami co napawało nadzieją że do finału zakwalifikuję się więcej niż jeden zawodnik. Ale niestety w ostatnich lotach wystąpiły niewielkie problemy u Łukasza  i Michała. Może to nerwy puściły – i koniec końców obaj byli sklasyfikowani zaraz za finałową piątką. Mikołaj jako jedyny mógł walczyć dalej o mistrzostwo. Finał to były dwa loty. Pierwszy do najlepszych się nie zaliczał. W drugim dzięki podjęciu dobrej decyzji o powtórzeniu startu dał drugi wynik w locie, co w sumie dało nam 3 miejsce. I w ten sposób mamy znów tak, jak rok temu  drugiego wicemistrza Polski ,a jest nim w tym roku Mikołaj Gruszka. Wielkie Brawa dla niego i dla jego holownika(holowniczki) Pauliny Wojaczek. Brawa dla Łukasza Pióreckiego i jego brata który był mu holownikiem -wywalczyli 6 miejsce, oraz brawa dla Michała Dudka wywalczył 7 miejsce. Podziękowania dla pomocników Piotrka Dudka i Mateusza Mazura.

GALERIA