HECA 2018 – OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TEATRÓW DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH

Kolejna dobra wiadomość!

Teatry „Pacynki” i „Cicho-Sza” zostały laureatami XXIX Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży HECA  i zaprezentowały się w Płocku w dniach 14-16 czerwca 2018.  W ramach przeglądu młodzi aktorzy uczestniczyli w warsztatach plastycznych i wokalnych.

Teatralnym korowodem przeszli ulicą Tumską na rynek do miejskiego ratusza, gdzie w Sali Obrad czekał na nich Roman Siemiątkowski, Zastępca Prezydenta Płocka. Na HECY zobaczyli spektakle teatralne z całej Polski, które będą dla nich impulsem do nowych, twórczych działań.

Wrócili do Rybnika z II nagrodą dla Teatru „Cicho-Sza” za spektakl „Opowieści Lady Maybe” w reżyserii Zofii Paszendy z muzyką Jarosława Hanika.

Mają nadzieję wziąć udział w HECY w przyszłym roku i już szukają inspiracji do budowania nowych spektakli…