SUKCESY ZESPOŁÓW TANECZNYCH W JAWORZNIE, KATOWICACH, ŻORACH I RYBNIKU

1 czerwca w Centrum Kultury Sztuk w Jaworznie odbyła się VIII Edycja Festiwalu Tańca „Gwiazdor”. W festiwalu uczestniczyli soliści i duety taneczne, w kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Młodzieżowy Dom Kultury reprezentowały wychowanki pani Moniki Floryszak.

II miejsce solistka Karolina Mikołajec

IV miejsce solistka Sonia Olejnik

III miejsce duet Magdalena Bloch i Karolina Mikołajec

IV miejsce duet Agnieszka i Klaudia Gorasdza

VI miejsce duet Kinga Kosińska i Sonia Olejnik

Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy, puchary lub medale i nagrody rzeczowe.

4 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury Koszutka w Katowicach odbył się VI Turniej Tańca Freestyle. Podczas festiwalu zaprezentowały się trzy nasze zespoły taneczne: Domino (inst. Ilona Myszak), Figiel (inst. Marzena Butyłkin) i Mały Flex (inst. Monika Floryszak). Wszystkie grupy otrzymały wyróżnienia.

11 czerwca w Domu Kultury w Rybniku – Boguszowicach odbył się Ogólnopolski Konkurs Taneczny „First Step 2” gdzie grupa Mini Flex pod kierunkiem pani Moniki Floryszak wytańczyły wyróżnienie.

17 i 18 czerwca w Kinie na Starówce w Żorach odbył się Międzynarodowy Festiwal Taneczny „Taniec nie zna granic”. Pierwszego dnia festiwalu zaprezentowali się soliści i duety prowadzone przez panią Monikę Floryszak.

Nasze zdobycze z pierwszego dnia to:

II miejsce Magdalena Bloch i Karolina Mikolajec

III miejsce Klaudia i Agnieszka Gorasdza

Wyróżnienie Kinga Kosińska i Sonia Olejnik

Wyróżnienie solistka Karolina Mikołajec

Podczas drugiego dnia odbyły się zmagania zespołów w trzech kategoriach tanecznych show dance, inna forma oraz hip – hop. Zespoły z MDK wystartowały w kategorii „inna forma tańca” i zdobyły:

Kategoria 8-12 lat

I miejsce Mały Flex instruktor Monika Floryszak