SUKCES MODELARZY NA ZAWODACH Z OKAZJI 11 LISTOPADA

• Post author:
  • Post category:Aktualności

W dniu 11 listopada na Hali MOSiR w Żorach odbyły się Regionalne Zawody Modeli Halowych z okazji Święta Niepodległości, w których i my wzięliśmy udział.

Frekwencja uczestników była dosyć spora. Na początku odbyła się sesja treningowa wraz z ustawieniem modeli do lotów. Około 10.00 rozpoczęło się współzawodnictwo w pierwszej konkurencji – modele “styrki” – są to najlżejsze modele, które młodzież wykonuje, masa takiego modelu to między 1,8-2,5 grama, wykonane z cienkiego styropianu i listewki balsowej. W powyższej konkurencji Sławomir Biegański wywalczył 1 miejsce, a Fabian Tront 3 miejsce.

Kolejna konkurencja to kategoria modeli F1N i tu bardzo dobre wyniku czasowe uzyskał również Sławomir Biegański plasując się na 2 pozycji.  W tejże kategorii modeli rozegrano także rozgrywkę dla dorosłych modelarzy i rodziców. Tu nasz nauczyciel modelarstwa Jacek Siwica zdobył 1 miejsce natomiast 2 miejsce zajął Wiktor Biegański – tata Sławomira. 4 miejsce powędrowało do Aleksandry Turoń – mamy dwójki chłopaków – Wojtka i Kuby  uczestniczących w zajęciach modelarstwa w MDKu.