SUMY ROZŁĄCZNE – WERNISAŻ WYSTAWY GRUPY M6

Pięcioosobowy kolektyw z grupy fotograficznej M6 (Beata Myśliwiec, Bartek dziwoki, Piotr Hajduga, Jacek Komorowski i Marcin Komorowski) w drugiej połowie 2014 roku definitywnie porzucił koncept wspólnego manifestu, który mógłby mieć odbicie w realizowanych przez grupę wystawach. Każdy z autorów pracuje niezależnie na materii własnego wyboru i czerpie z fotografii wedle uznania – zarówno pod względem warsztatu i estetyki, jak również kontekstu społeczno-kulturowego.Tegoroczna wystawa ich prac pod nazwą “Sumy rozłączne”, zorganizowana w Młodzieżowym Domu Kultury, nawiązuje luźno do wcześniejszych w tym roku zrealizowanych ekspozycji grupy M6. Odbiorca w istocie staje przed nie jednym a (co najmniej) pięcioma zbiorami prac, z których każdy może być odczytany jako odrębny komunikat, a nawet kontrapunkt w stosunku do pozostałych. Wystawę można podziwiać w holu MDK do połowy lutego 2016 r.