ART IN ACTION – YOUTH CREATIVE TOOLS<br> MIĘDZYNARODOWA WYMIANA MŁODZIEŻY

ART IN ACTION – YOUTH CREATIVE TOOLS
MIĘDZYNARODOWA WYMIANA MŁODZIEŻY

Art in action – youth creative tools (sztuka w działaniu – twórcze narzędzia młodzieży) to tytuł kolejnej międzynarodowej wymiany młodzieży w ramach Programu Komisji Europejskiej Erasmus+. Tym razem w projekcie uczestniczyła młodzież z Włoch, Irlandii i Polski. Głównym tematem ich działań była kultura i sztuka, edukacja międzykulturowa oraz zdrowy styl życia. Wymiana trwała 9 dni od 27 września do 5 października 2016 r. i odbywała się w Krakowie, Istebnej oraz w Rybniku, gdzie młodzież wraz z liderami została przyjęta przez zastępcę prezydenta miasta Janusza Kopera. Podczas spotkania uczestnicy wymiany zaprezentowali krótkie programy artystyczne, a na zakończenie wszystkim gościom rozdano upominki z logo Rybnika przygotowane przez władze miasta.

Następnie wszyscy uczestnicy wymiany przenieśli się do Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie mieli okazję spotkać się z wychowankami i nauczycielami pracującymi w placówce.  Spotkanie integracyjne przebiegało w radosnej i bardzo twórczej atmosferze. Młodzi ludzie wspólnie śpiewali, tańczyli, konstruowali budowle z klocków a w ramach zajęć teatralnych tworzyli „rzeźby” przedstawiające dekoracje rybnickich rond.  Wspólnie spędzony czas był okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych ciekawych znajomości.

GALERIA             FILM               FILMIK