PODSUMOWANIE IV PLENERU ARTYSTYCZNEGO PRACOWNI WALOR

W listopadowy wieczór, w budynku MDK w Rybniku przy ulicy Chabrowej  zapachniało latem i powiało ciepłym nastrojem. Właśnie wtedy odbył się wernisaż wystawy  poplenerowej pracowni plastycznej Walor prowadzonej przez panią Ewę Tomas – Modlich, zatytułowany “Z dobrym humorem, ciepłym nastrojem”. Zgromadzeni goście mogli podziwiać dzieła stworzone i przywiezione z malowniczej miejscowości Międzygórze położonej w Kotlinie Kłodzkiej. Zaprezentowano kompozycje malarskie w formie projektów witraży, rysunkowe, graficzne, prace w technice kolaż, drobne twory wykorzystane do stworzenia instalacji. Natomiast pejzaże, martwe natury, kapelusze i torby nawiązywały w temacie do napotkanej architektury, roślinności oraz do starych, niecodziennych, o nietypowych kształtach  przedmiotów. Podziw zwiedzających wzbudziły także, wykonane techniką scrapbookingu. – słonie wyłaniające się ze skał, inspirowane Skalnym Miastem w Czechach. Z pleneru oprócz prac przywieziono również sporą ilość zdjęć, które odwiedzający mogli obejrzeć w formie malarskiej prezentacji. Nie zabrakło również pyszności przygotowanych przez rodziców i świetnej, jak zwykle ciepłej atmosfery . “Dobry humor i ciepły nastrój” przywieziony z Międzygórza, pozostał z nami, pomimo jesiennej słoty.