II MIEJSKA GRA FILMOWA 2015

II MIEJSKA GRA FILMOWA 2015

W piątek 29 maja 2015 r. ulice miasta przemierzali gimnazjaliści i licealiści biorący udział w rybnickiej Grze Filmowej. Zainteresowanie imprezą było ogromne, w zabawie uczestniczyło ponad 150 uczniów. Pod ogólnym hasłem „Gry o tron” uczniowie musieli się zmierzyć z szeregiem zadań związanych z filmami ostatnich lat. Przemierzali Królestwa Gatunków Filmowych, w których czekały na nich zadania wymagające różnorodnych umiejętności m.in.: tworzenia opowieści (film kostiumowy), zagrania melodyjki na cymbałkach (film muzyczny),  skakania na skakance (film przygodowy), „przeprowadzenia operacji” (film biograficzny),  tworzenia plakatu (animacja).  W Królestwie Fantasy na graczy czyhał smok, którego należało zabić rzutkami do darta,  wcześniej wyjmując magiczne perły z… rozgotowanego makaronu. Wiele radości sprawiło uczniom zadanie polegające na odegraniu niemej scenki walki w stroju Charliego Chaplina- starania graczy mogli obserwować przechodnie przemierzający rybnicki deptak w okolicach księgarni Sowa.

Wszyscy uczestnicy gry zakończyli zabawę w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku, który razem z  Pracownią Filmoteki Szkolnej był organizatorem imprezy. Tam podczas uroczystego finału ogłoszono wyniki: I miejsce zajęły drużyny z I LO w Rybniku  i Gimnazjum nr 1II miejsce drużyny z V LO w Rybniku, nagrodę otrzymali też uczniowie Gimnazjum nr 12 w Rybniku-Niewiadomiu, a wszyscy gracze słodki upominek.  Uczestnicy mogli zasiąść na Żelaznym Tronie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Organizatorami gry byli uczniowie klasy II C o profilu dziennikarskim  V LO w Rybniku i I LO w Rybniku uczestniczący w zajęciach filmowych prowadzonych przez liderkę Filmoteki Szkolnej Ewę Klonowską.

ZDJĘCIA

FILM