WERNISAŻ PRACOWNI PLASTYCZNEJ KONTRASTY 29.03.2014

WERNISAŻ PRACOWNI PLASTYCZNEJ KONTRASTY 29.03.2014

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

Już po raz kolejny podczas wernisażu pracownia plastyczna Kontrasty pod kierunkiem Zuzanny Śmieja zaprezentowała swoje talenty plastyczne. Tematem tego- rocznej wystawy był „Zwierzyniec”. Uroczysty werni- saż odbył się 29 marca 2014 roku w filii Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Chabrowej 9 w Rybniku. Dzieci i młodzież w swoich pracach plastycznych mogły pokazać swoją miłość nie tylko do swoich pupili, ale także do zwierząt dziko żyjących. Młodzi artyści wykonali swoje prace w różnych technikach bardzo często połączonych w jednej pracy, np. rysunek ołówkiem i malarstwo, kolaż połączony również z malarstwem i frotażem. Pracownia skupia wokół siebie przede wszystkim dzieci młodsze, które szybko się nudzą jedną techniką, stąd też mieszanka różnych możliwości plastycznych.

Podczas wernisażu zaprezentowane zostały również płaskorzeźby z masy solnej i kolorowe maski karnawałowe przedstawiające różne zwierzęta.

Dla wielu z najmłodszych uczestników zajęć plastycznych było to pierwsze zetknięcie z szerokim światem sztuki i prezentacją ich możliwości twórczych. Prace plastyczne licznie podziwiali rodzice, najbliższa rodzina i przyjaciele młodych artystów. Każdy uczestnik zajęć plastycznych z p. Zuzią otrzymał pamiątkowy dyplom. Wszyscy goście mogli się delektować smakołykami i ciastami upieczonymi przez mamy i babcie małych artystów.

GALERIA

FILM