WERNISAŻ PRACOWNI “WALOR” – W KLIMACIE … NASZYCH SERC

WERNISAŻ PRACOWNI “WALOR” – W KLIMACIE … NASZYCH SERC

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

Już po raz kolejny w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku, na ulicy Chabrowej 7 odbył się wernisaż Pracowni Walor, prowadzonej przez Panią Ewę Tomas-Modlich. Tegoroczny zorganizowany został 14 grudnia i nosił tytuł: “W klimacie… naszych serc”.

Przedświąteczny czas stał się inspiracją do stworzenia niezwykle urokliwej, nastrojowej, pełnej ciepła prezentacji prac młodych twórców w wieku od 5 do 20 lat. Aniołki i Janioły, małe i duże zaprezentowały kompozycje wykonane różnymi technikami plastycznymi. Były więc rysunki, grafiki, prace malarskie, kolaże, ceramika, tekstury, filc, malarstwo na szkle. Dominował temat świąteczny, ale zobaczyć można było również prace bardzo przekrojowe, w tym między innymi dzieła przywiezione z letniego pleneru.

Tradycją pracowni stała się już eksponowana jak co roku na wolnym powietrzu oryginalna świetlna instalacja, która zawsze powstaje na tydzień przed wystawą – w ramach “Nocki w pracowni”. Jak zwykle dopisali również rodzice, dziadkowie, babcie i najbliżsi młodych artystów. Ich ogromne zaangażowanie w wystawę, znalazło wyraz w suto zastawionym, domowymi smakołykami,  stole. Klimat… serc uczestników Pani Ewy zaintrygował niejednego widza. Na kolejne duchowe podniety Pracownia Walor zaprasza za rok.

FILM

GALERIA

PREZENTACJA