DEPTAK PEŁEN SZTUKI<br>OBÓZ ARTYSTYCZNY W GRONIU

DEPTAK PEŁEN SZTUKI
OBÓZ ARTYSTYCZNY W GRONIU

Ruszył projekt DEPTAK PEŁEN SZTUKI organizowany przez Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne IZART, współfinansowany przez Miasto Rybnik. Jednym z elementów projektu jest obóz artystyczny organizowany w czasie wakacji w malowniczej miejscowości Groń w Białce Tatrzańskiej, w którym bierze udział 50 dzieci z rybnickich teatrów: Supeł, Supełek, Fik-Mik, Guziczek, Pacynki, Dratewka i Cicho-Sza. Współorganizatorami  artystycznych wakacji są: Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku i Dom Kultury w Rybniku – Boguszowicach. W projekcie zaplanowaliśmy dwa turnusy w terminach: 29.06.-10.07.2015r. i 10.07.-21.07.2015r.

Właśnie rozpoczęliśmy drugi turnus. Oprócz działań rekreacyjno-turystycznych i krajoznawczych takich jak wejście na Rusinową Polanę, wieczorne podchody, kąpiel w basenach termalnych, zaplanowaliśmy warsztaty plastyczne i artystyczne z technik teatru ulicznego, teatru tańca, pantomimy, ruchu w działaniu plenerowym, animacji przestrzeni publicznej. Efektem warsztatowych działań będzie spektakl uliczny, który  zaprezentujemy jesienią na rybnickim Deptaku. A na razie kilka zdjęć …