POZYTYWKA 2014 – DRUGI TURNUS

POZYTYWKA 2014 – DRUGI TURNUS

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

W ramach projektu Pozytywka 2014, którego koordynatorem była Danuta Sarna, współfinansowanego przez Miasto Rybnik dzieci uczęszczające na zajęcia do MDK i nie tylko w dniach 06 – 13 lipca wyjechały na tygodniowy obóz interdyscyplinarny do Marszowic.

Piękno polskiej wsi, jej krajobrazy, architektura, bohaterowie, zachwyciły nie tylko młodych plastyków, ale i tancerzy. Widoki wielickich stron, krowy w technice collage, kwiaty na szkle malowane, kapelusze, ludowe naczynia i inne ciekawe kompozycje zostały wykonane przez 40 osobową grupę, znacznie zróżnicowaną wiekowo. Uczestnicy projektu doskonale radzili sobie zarówno z rysunkiem poobserwacyjnym jak i z wszelkimi ćwiczeniami związanymi z wyobraźnią, myśleniem symbolicznym, tworzeniem form przestrzennych. Malwy i inne kwiaty, słońce, komary, zapach siana, krowy, soczyste w zieleń drzewa, łąki, pola, cisza, swoboda, spokój, naturalność, prostota, a przy tym masa niespodzianek, atrakcji, dobry humor i uśmiech były niewątpliwym atutem tegorocznego wypadu w bajeczną krainę sztuki ludowej.

Dzieci i młodzież oprócz twórczego działania, zwiedziły Kraków, Klasztor w Tyńcu, dobrze bawiły się w Parku Linowym i Wodnym. Podczas obozu powstała choreografia taneczna pod kierunkiem Moniki Floryszak do tegorocznej piosenki mundialowej. Obóz Pozytywka pokazał, że integracja różnych dziedzin, zainteresowań wśród dzieci, pasji i doświadczeń dobrze wpływa na rozwój młodego człowieka.

Pracownia Walor, pod kierunkiem pani Ewy Tomas – Modlich, która również wzięła udział w obozie, zrealizowała tym samym już swój III Plener Rysunkowo – Malarski pod nazwą “Ludowo lecz nietuzinkowo”.  Powstałe dzieła z pleneru można będzie podziwiać nie tylko we wrześniu na podsumowaniu obozu, ale również podczas wernisaży wystaw pracowni Walor i Kameleon, które tradycyjnie odbędą się listopadzie i styczniu w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku. Wszystkich gorąco zapraszamy!!!!!!!

GALERIA