SUKCESY NASZYCH TANCERZY W ŚWIĘTOCHŁOWICACH

Dnia 27.02. 2014 r. odbył się XVIII Konkurs Tańca, który został zorganizowany przez Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach. Do konkursu zgłosiło się 73 prezentacji tanecznych z ośrodków kultury w Piekarach Śląskich, Siemianowicach Śl., Miasteczka Śląskiego, Rudy Śląskiej, Pyskowic, Jaworzna, Katowic ,Sosnowca, Zabrza, Gliwic, Czeladzi, Rybnika,Świętochłowic – w sumie zaprezentowało się ponad 500 osób. Konkurs podzielony został na dwie kategorie taneczne tj. disco i widowisko taneczne oraz dwie kategorie wiekowe 7 – 15 lat i powyżej 16 lat. W imprezie zaprezentować mogli swoje popisy taneczne również soliści oraz duety. Tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku odnieśli sukces, bowiem wychowanka pani Moniki Floryszak za indywidualną prezentację taneczną zdobyła II miejsce ( kat. taneczna – widowisko taneczne , kat. wiekowa 7 – 15 lat). Natomiast grupa Efekt pod kierunkiem pani Marzeny Butyłkin zdobyła I miejsce choreografią pt. „ Kościotrupy” ( kat.taneczna – disco, kat. wiekowa 7 – 15 lat) oraz II miejsce choreografią „ Nietoperze” ( kat.taneczna – widowisko taneczne, kat. wiekowa 7 – 15 lat). Ponadto duet Martyna Jarosz i Partycja Saks zdoobyły I miejsce ( kat. taneczna – widowisko taneczne, kat wiekowa 7 – 15 lat ). 11.03.2014 r. odbył się koncert laureatów nagrodzonych zespołów.