NASZE PRACOWNIE - TANIEC

Floryszak

Monika Floryszak

Monika Floryszak

Instruktor, pedagog i choreograf zespołów tanecznych: 

Mini Flex, Mały Reflex, Mały Flex, Flex i Reflex.

Pracuje w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku od 2004 roku.

Wykształcenie:


– Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji artystycznej w Krakowie, specjalizacja – Taniec współczesny.
– Studia Licencyjne – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu; specjalizacja; Pedagogika socjalna
– Studia Magisterskie – Wyższa Szkoła Pedagogiczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie – wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach
Zespoły regularnie uczestniczą w Ogólnopolskich Festiwalach Tanecznych. Biorą udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez najlepszych choreografów. Starsze grupy specjalizują się w modern i contemporary, natomiast młodsze w show dance i miniaturze tanecznej.

OSIĄGNIĘCIA 2019/2020

REFLEX

ü  Grand Prix – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Magia Tańca” Rybnik,

üI,III miejsce – Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego „Gold Contest” Gliwice,

üIII miejsce duet Magdalena B. i Karolina M. – Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego -„Gold Contest” Gliwice,

ü  II miejsce duet Sonia O. i Piotr W. . – Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego „Gold Contest” Gliwice,

ü  podwójne Grand Prix – Zimowe Impresje Taneczne Bielsko – Biała,

ü  Piotr W. osobowość sceniczna nagroda jury– Zimowe Impresje Taneczne Bielsko – Biała,

ü  II miejsce solo Karolina M. – Ogólnopolski Festiwal Tańca „SoloDuo Dance Contest” Opole,

ü  II miejsce duet Magdalena Sz. i Karolina M. – Ogólnopolski Festiwal Tańca „SoloDuo Dance Contest” Opole,

ü  II miejsce duet Sonia O. i Piotr W. – Ogólnopolski Festiwal Tańca „SoloDuo Dance Contest” Opole,

ü  I miejsce duet Sonia O. i Piotr W. – Ogólnopolski Konkurs Taneczny Rhythm & Style Jastrzębie Zdrój,

ü  II miejsce solo Magdalena Sz – Ogólnopolski Konkurs Taneczny Rhythm &Style Jastrzębie Zdrój,

ü  II miejsce solo Karolina M. – Ogólnopolski Konkurs Taneczny Rhythm &Style Jastrzębie Zdrój,

ü  IV miejsce duet Magdalena B. i Karolina M. – Ogólnopolski Konkurs Taneczny Rhythm
& Style Jastrzębie Zdrój,

ü  V miejsce solo Piotr W. – Ogólnopolski Konkurs Taneczny Rhythm &Style Jastrzębie Zdrój.

FLEX

ü  wyróżnienie II stopnia – Ogólnopolskie Spotkanie Taneczne „Pląsy Dramy” Pyskowice,

ü  wyróżnienie II stopnia – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Magia Tańca” Rybnik.

MAŁY FLEX

ü  I miejsce – Wojewódzki Festiwal Talentów Katowice,

ü  I miejsce – Konfrontacje Taneczne Chorzów,

ü  III miejsce – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Magia Tańca” Rybnik,

ü  Wyróżnienie II stopnia Zimowe Impresje Taneczne Bielsko – Biała.

MAŁY REFLEX

ü  wyróżnienie II stopnia – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Magia Tańca” Rybnik.

MINI FLEX

ü  III miejsce – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Magia Tańca” Rybnik.

 

OSIĄGNIĘCIA 2018/2019

REFLEX

ü  III miejsce – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Magia Tańca” Rybnik,

ü  III miejsce duet Sonia O i Piotr W.- X Edycja Konkurs „Co potrafisz” Rybnik,

ü  II miejsce solo Karolina M. – Wojewódzki Festiwal Talentów Katowice,

ü  I miejsce duet Magdalena Sz. i Karolina M. – Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego „Gold Contest” Gliwice,

ü  II miejsce duet Klaudia i Agnieszka G. – Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego „Gold Contest” Gliwice,

ü  wyróżnienie duet Sonia O i Piotr W. . – Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego „Gold Contest” Gliwice,

ü  Nagroda Główna duet Magdalena Sz. i Karolina M.- Konkurs Taneczny „Karnawałowe duety” Bielsko – Biała,

ü  I miejsce duet Sonia O i Piotr W.  – Konkurs Taneczny „Karnawałowe duety” Bielsko – Biała,

ü  I miejsce duet Klaudia i Agnieszka G. – Konkurs Taneczny „Karnawałowe duety” Bielsko – Biała,

ü  wyróżnienie I stopnia – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Róża” Sosnowiec,

ü  wyróżnienie II stopnia – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Inspiracje” Czerwionka,

ü  I miejsce – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  I miejsce solo Magdalena B. – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  I miejsce duet Magdalena Sz. i Karolina M. – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  I miejsce duet Sonia O i Piotr W. – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  I miejsce duet Klaudia i Agnieszka G. – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  II miejsce – Ogólnopolska Gala Taneczne Wodzisław Śl.,

ü  I miejsce – Lubliniecka Wiosna Kulturalna,

ü  I miejsce duet Magdalena Sz. i Karolina M. – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Na dwie i cztery nogi” Rybnik,

ü  VI,V miejsce solo Karolina M. . – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Na dwie i cztery nogi” Rybnik,

ü  I miejsce duet Magdalena Sz. i Karolina M. – Ogólnopolski Festiwal Małych Form Tanecznych Kuźnia Raciborska,

ü  II miejsce duet Sonia O i Piotr W. – Ogólnopolski Festiwal Małych Form Tanecznych Kuźnia Raciborska,

ü  IV miejsce solo Karolina M. – Ogólnopolski Festiwal Małych Form Tanecznych Kuźnia Raciborska,

ü  Grand Prix duet Magdalena Sz. i Karolina M. – Artystyczny Przegląd Artystyczny Rybnik,

ü  I miejsce solo Karolina M. – Roztańczona Metropolia Świętochłowice,

ü  II miejsce duet Klaudia i Agnieszka G. – Roztańczona Metropolia Świętochłowice,

ü  III miejsce – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Rytmy Ulicy” Brzeszcze,

ü  I miejsce solo Karolina M. – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Rytmy Ulicy” Brzeszcze,

ü  II miejsce duet Klaudia i Agnieszka G. – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Rytmy Ulicy” Brzeszcze,

ü  IV miejsce duet Karolina M. i Magdalena B. – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Rytmy Ulicy” Brzeszcze,

ü  I miejsce – Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Moja Pasja” Żywiec,

ü  I miejsce duet Magdalena Sz. i Karolina M. – Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Moja Pasja” Żywiec,

ü  I miejsce duet Sonia O i Piotr W. – Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Moja Pasja” Żywiec,

ü  I miejsce duet Klaudia i Agnieszka G. – Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Moja Pasja” Żywiec,

ü  II miejsce – Wojewódzki Przegląd Taneczny Wojkowice,

ü  I miejsce – Międzynarodowy Festiwal Tańca Żory,

ü  I miejsce duet Klaudia i Agnieszka G.- Międzynarodowy Festiwal Tańca Żory,

ü  II miejsce duet Magdalena Sz. i Karolina M. – Międzynarodowy Festiwal Tańca Żory,

ü  III miejsce solo Piotr W. – Międzynarodowy Festiwal Tańca Żory,

ü  V miejsce solo Magdalena Sz. – Międzynarodowy Festiwal Tańca Żory.

FLEX

ü  wyróżnienie II stopnia – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Magia Tańca” Rybnik,

ü  wyróżnienie I stopnia – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Inspiracje” Czerwionka,

ü  III miejsce – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  I miejsce – Festiwal Kultury Szkolnej Mysłowice,

ü  I miejsce – Artystyczny Przegląd Artystyczny Rybnik,

ü  I miejsce – Lubliniecka Wiosna Kulturalna,

ü  II miejsce – Roztańczona Metropolia Świętochłowice,

ü  IV miejsce – Ogólnopolski Festiwal Tańca Pszów,

ü  III miejsce – Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Moja Pasja” Żywiec,

ü  II miejsce – Wojewódzki Przegląd Taneczny Wojkowice.

MAŁY FLEX

ü  wyróżnienie III stopnia – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Magia Tańca” Rybnik,

ü  wyróżnienie I stopnia – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Inspiracje” Czerwionka,

ü  III miejsce – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  II miejsce solo Maja I. – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  III miejsce – Festiwal Kultury Szkolnej Mysłowice,

ü  I miejsce – Lubliniecka Wiosna Kulturalna.

MINI FLEX

ü  wyróżnienie II stopnia – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Magia Tańca” Rybnik,

ü  IV miejsce – Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego „Gold Contest” Gliwice,

ü  I miejsce duet Maja Z. i Zofia O. – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Na dwie i cztery nogi” Rybnik,

ü  I miejsce – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  wyróżnienie duet Maja Z. i Zofia O. – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  II miejsce – Festiwal Kultury Szkolnej Mysłowice,

ü  II miejsce – Radliński Festiwal Najmłodszych „ Mała Poleczka,

ü  I miejsce – Lubliniecka Wiosna Kulturalna,

ü  wyróżnienie – Wojewódzki Przegląd Taneczny Wojkowice,

ü  I miejsce – Regionalny Przegląd Grupa Tanecznych „Roztańczone pantofelki” Rybnik.

 

OSIĄGNIĘCIA 2017/2018

REFLEX

ü  III miejsce – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Magia Tańca” Rybnik,

ü  III miejsce duet Sonia O. i Piotr W. – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Na dwie i cztery nogi” Rybnik,

ü  wyróżnienie II stopnia – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Inspiracje” Czerwionka,

ü  II miejsce – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  I miejsce solo Piotr W. – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  I miejsce Klaudia G. – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  II miejsce duet Sonia O. i Piotr W. – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  III miejsce duet Klaudia i Agnieszka G. – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  II miejsce – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Rytmy Ulicy” Brzeszcze,

ü  II miejsce solo Piotr W. – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Rytmy Ulicy” Brzeszcze,

ü  II miejsce solo Klaudia G.– Ogólnopolski Festiwal Tańca „Rytmy Ulicy” Brzeszcze,

ü  I miejsce duet Sonia O. i Piotr W. – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Rytmy Ulicy” Brzeszcze,

ü  III miejsce duet Klaudia i Agnieszka G. – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Rytmy Ulicy” Brzeszcze,

ü  II miejsce – Lubliniecka Wiosna Kulturalna,

ü  II miejsce – Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Moja Pasja” Żywiec,

ü  II miejsce duet Klaudia i Agnieszka G. – Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Moja Pasja” Żywiec,

ü  I miejsce solo Klaudia G. – Roztańczona Metropolia Świętochłowice,

ü  I miejsce duet Klaudia i Agnieszka G. – Roztańczona Metropolia Świętochłowice,

ü  I miejsce duet Sonia O. i Piotr W. – Roztańczona Metropolia Świętochłowice,

ü  III miejsce solo Piotr W.  – Międzynarodowy Festiwal Tańca Żory,

ü  III miejsce solo Klaudia G.  – Międzynarodowy Festiwal Tańca Żory,

ü  I miejsce duet Klaudia i Agnieszka G. – Międzynarodowy Festiwal Tańca Żory,

ü  II miejsce duet Sonia O. i Piotr W.  – Międzynarodowy Festiwal Tańca Żory.

FLEX

ü  II miejsce – Konfrontacje Taneczne Chorzów,

ü  II miejsce solo Karolina M.  – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Na dwie i cztery nogi” Rybnik,

ü  I miejsce solo Karolina M. – Wojewódzki Festiwal Talentów Katowice,

ü  Grand Prix i I miejsce – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Magia Tańca” Rybnik,

ü  wyróżnienie I stopnia – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Róża” Sosnowiec,

ü  wyróżnienie I stopnia – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Inspiracje” Czerwionka,

ü  Grand Prix – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  III miejsce duet Magdalena B. i Karolina M. – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  I miejsce solo Karolina M. – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  wyróżnienie solo Martyna Ś. – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zator,

ü  III miejsce – Lubliniecka Wiosna Kulturalna,

ü  III miejsce solo Karolina M. – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Rytmy Ulicy” Brzeszcze,

ü  II miejsce – Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Moja Pasja” Żywiec,

ü  II miejsce duet Karolina M. i Magdalena B. – Ogólnopolski Festiwal Artystyczny
„Moja Pasja” Żywiec,

ü  I miejsce solo Karolina M. – Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Moja Pasja” Żywiec,

ü  III miejsce solo Martyna Ś.. – Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Moja Pasja” Żywiec,

ü  wyróżnienie solo Karolina M. – Roztańczona Metropolia Świętochłowice,

ü  III miejsce – Międzynarodowy Festiwal Tańca Żory,

ü  IV miejsce solo Karolina M.- Międzynarodowy Festiwal Tańca Żory,

ü  III miejsce duet Karolina M. i Magdalena B.- Międzynarodowy Festiwal Tańca Żory.

MAŁY FLEX

ü  wyróżnienie II stopnia – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Magia Tańca” Rybnik,

ü  wyróżnienie I stopnia – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Inspiracje” Czerwionka,

ü  I miejsce – Ogólnopolski Festiwal Artystyczny „Moja Pasja” Żywiec.

MINI FLEX

ü  III miejsce – Ogólnopolski Festiwal Tańca „Magia Tańca” Rybnik,

ü  I miejsce – Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego „Gold Contest” Gliwice,

ü  wyróżnienie – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zabrze,

ü  wyróżnienie duet Emilia Cz. I Nadia Cz. – Ogólnopolski Festiwal Tańca Zabrze,

ü  wyróżnienie – Radliński Festiwal Najmłodszych „ Mała Poleczka,

ü  Grand Prix – Artystyczny Przegląd Artystyczny Rybnik.

Butylkin

Marzena Butyłkin 

Od 1999 roku instruktor tańca w Młodziezowym Domu Kultury. Posiada wykształcenie wyższe z przygotowaniem pedagogicznym Jest wykwalifikowanym instruktorem tańca o specjalizacji – taniec współczesny.

Wykształcenie:
2004 Stowarzyszenie Sztuki i Edukacji Artystycznej w Krakowie – Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny (specjalizacja – Taniec Współczesny);
2002-2004 studia magisterskie, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach Piotrowicach, Marketing i Zarządzanie, specjalizacja: Finanse i Rachunkowość z elementami Bankowości;
2001-2003 Studium Pedagogiczne na Akademii Ekonomicznej w Katowicach;
1999-2002 studia licencjackie, Górnośląska Wyzsza Szkoła Handlowa w Katowicach Piotrowicach, Marketing i Zarządzanie, specjalizacja: Zarządzanie Przedsiębiorstwem,

2014 Kurs kwalifikacyjny Zarządzanie i Organizacja Placówką Oświatową – Rybnik.

Aktualnie uczestniczy w różnych warsztatach tanecznych organizowanych głównie przez Kilecki Teatr Tańca w Kielcach.
Prowadzi cztery grupy taneczne w głównej placówce MDK na ul. Broniewskiego 23: Efekt, Figiel, Mini Figiel, Inspiracja. Koła taneczne zajmują się w szcególności tańcem dyskotekowym, jazzowym i współczesnym. Na przeglądach tanecznych prezentują się w kategoriach: taniec dyskotekowo-rewiowy, widowisko taneczne oraz show dance.

Rok szkolny 2011 / 2012 r.

a) XIV Lubliniecka Wiosna Kulturalna w Lublińcu (wojewódzki) – I miejsce

b) Festiwal taneczny „Strefa ruchu” w Kędzierzynie – Koźlu (wojewódzki ) – I miejsce

c) Festiwal Kultury Dzieci i Młodzieży „Jawor 2012” (wojewódzki)  w Jaworznie – 2 x III miejsce

d) V Ogólnopolski Fesiwal Taneczny „Róża” w Sosnowcu (ogólnopolski) – wyróż. I stopnia

e) Festiwal Zespołów Tanecznych „Magia tańca” w Rybniku (powiatowy) – I, II, 2 x III miejsce

f) II Powiatowy Konkurs Tańca Amatorskich Zespołów Tanecznych w Rybniku (powiatowy) – II miejsce

g) Przegląd Zespołów Tanecznych w Pszowie (regionalny) –  I, III miejsce

h) VII Festiwal Tanca Nowoczesnego „ Arabeska” w Radzionkowie – wyróżnienie II stopnia

i) XVI Konkurs tańca  w Świętochłowicach (wojewódzki) – III miejsce

j) X Regionalny Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych „ Roztańczone Pantofelki” w Boguszowicach (wojewódzki) – wyróżnienie

k) I Zabrzański Festiwal Tańca Przedszkolaków „Igraszki”w Zabrzu (wojewódzki)wyróżnienie 

 

Rok szkolny 2012 / 2013 r.

a) XVII Konkurs tańca  w Świętochłowicach (wojewódzki) –  2 x I , III miejsce

b) Festiwal Kultury Dzieci i Młodzieży „Jawor 2012” (wojewódzki)  w Jaworznie – I  miejsce

c) Festiwal taneczny „Strefa ruchu” w Kędzierzynie – Koźlu (wojewódzki) – I i  2 x III miejse

d) II Festiwal Zespołów Tanecznych „Magia tańca” w Rybniku (powiatowy) – 2 x I, 2 x II, III miejsce

e) Wodzisławska Gala Taneczna w Wodzisławiu (ogólnopolski) – V miejsce

f) XV Lubliniecka Wiosna Kulturalna w Lublińcu (wojewódzki) – III miejsce

g) II Zabrzański Festiwal Tańca Przedszkolaków (wojewódzki) – wyróżnienie

h) X Regionalny Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych „ Roztańczone Pantofelki” w Boguszowicach (wojewódzki) – wyróżnienie

Rok szkolny 2013 / 2014 r.

a) II Ogólnopolski Festiwal Tańca Dzieci i Młodzieży „ Dzieci Dzieciom – Bez Barier” w Żorach (ogólnopolski) – 2 x II miejsce, wyróżnienie

b) XVIII Konkurs tańca  w Świętochłowicach (wojewódzki) – I i II miejsce

c) Wodzisławska Gala Taneczna w Wodzisławiu (ogólnopolski) – IV miejsce  

e) II Krapkowickie Zderzenia Taneczne w Krapkowicach (ogólnopolski) – I i 2 x II miejsce

f) XVI Lubliniecka Wiosna Kulturalna w Lublińcu (wojewódzki) – II miejsce       

h) VII Przegląd Zespołów Tanecznych w Pszowie (wojewódzki) – I, 2 x III miejsce

i) I Ogólnopolskie Spotkania Taneczne Pląsy Dramy w Pyskowicach (ogólnopolski) – II miejsce

j) Festiwal Najmłodzszych „Mała Poleczka” ( rejonowy) w Radlinie – III miejsce 

k) I Międzynarodowy Festiwal Kultury i Sztuki im. Juliusza Rogera w Rybniku – II miejsce ,2 x  

wyróżnienie

l) III Przegląd Taneczny Przedszkolaków „Igraszki”(wojewódzki) – wyróżnienie                                               

m) X Regionalny Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych „ Roztańczone Pantofelki ” w Boguszowicach (wojewódzki) – II miejsce

Galeria zespołów Marzeny Butyłkin