PREMIERA SPEKTAKLU “ONY” <BR> W WYKONANIU TEATRU PĘTELKA – 14.04.2024

PREMIERA SPEKTAKLU “ONY”
W WYKONANIU TEATRU PĘTELKA – 14.04.2024

14 kwietnia w słoneczne, niedzielne popołudnie odbyła się kolejna premiera teatru Pętelka. Tym razem młodzi aktorzy  pod opieką pani Zosi Paszendy „wzięli na warsztat„ scenariusz Marty Guśniowskiej
pt. „ONY”. Opowieść o opuszczonym chłopcu, który szuka rodzinnego ciepła, wędrując po świecie. Ta baśniowa i oniryczna opowieść wzrusza do łez ale momentami bawi. Na swojej drodze bohater spektaklu spotyka przeróżne postacie i skomplikowane sytuacje. Fikcja przeplata się z rzeczywistością. Ony przemierza długą, życiową drogę poznając w ten sposób różnorodność świata, a przy okazji również siebie. Temat trudny ale jakże ważny we współczesnym świecie. Nastolatkowe  z teatru „Pętelka” podjęli próbę zmierzenia się z własnymi obawami i z tym, co przed nimi. Po raz pierwszy w swoim spektaklu wykorzystali elementy teatru cieni, które wymagały od nich dużo precyzji i dyscypliny scenicznej. Sala wypełniona po brzegi. Przedstawienie wzbudziło takie emocje, że zanim rozległy się brawa, panowała dłuższa cisza. Po premierze tradycyjnie był czas na kwiaty, uściski i gratulacje. Rozmowy w kuluarach przy domowym cieście przygotowanym przez rodziców aktorów. Premiera to zawsze początek drogi, nie tylko teatralnej. Do zobaczenia na jednej z nich.

foto. Jarosław Lasota