NAGRODY I WYRÓŻNIENIA DLA UCZESTNIKÓW PRACOWNI GiR-a

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA DLA UCZESTNIKÓW PRACOWNI GiR-a

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

Z wielką przyjemnością informujemy o wynikach XXIII Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży oraz wizycie przedstawicieli naszego MDK w Rybniku na uroczystym podsumowaniu tego konkursu zorganizowanym przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Z 4940 prac nadesłanych z 30 krajów jury przyznało 80 nagród indywidualnych, a jedną z nich otrzymała wychowanka Pracowni Plastycznej GiR-a – Joanna Oleś, która reprezentowała nas na finale.

Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 684 prace w tym również linoryty z GiR-y, które stworzyły: Zuzanna Pogodzińska, Kinga Kowalska, Karolina Markiewka, Patrycja Wieszczak, Emilia Dworakowska, Marta Koczy, Aleksandra Salwiczek, Małgorzata Manastyrska, Monika Wolny i Lena Olszewska.

GALERIA

 

W tym roku 12 edycja Karpackiego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży odbyła się na Słowacji. Na uroczystym podsumowaniu konkursu, 20-21 października, była z rodzicami również reprezentantka naszej pracowni – Natalia Szafrańska, która zdobyła wyróżnienie za swój linoryt. Praca Natalii oraz inne ze Słowacji, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Polski, w tym aż 15 z naszej pracowni, zdobią galerię Wihorlatskego Muzeum w Humennom. Autorkami naszych grafik są: Agata Jekiełek, Zuzanna Pogodzińska, Anna Suszkiewicz, Martyna Hołomek, Patrycja Dudzik, Patrycja Wieszczak, Marta Koczy, Maja Pawela, Karolina Pakos, Karolina Markiewka, Emilia Dworakowska, Emilia Szymura, Aleksandra Salwiczek, Małgorzata Manastyrska i Lena Olszewska. Z dumą prezentujemy Wam fotorelację i gratulujemy uczestnikom biennale!

GALERIA

 

Wszystkim gratulujemy tych wspaniałych wyników!