WIZYTA – PREMIERA SPEKTAKLU W WYKONANIU TEATRU PACYNKI 24.09.2023

To było wyjątkowe, niedzielne popołudnie z teatrem „Pacynki”. 24 września po raz pierwszy na nowej scenie w nowym budynku Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku  obyła się premiera spektaklu teatralnego pt. „WIZYTA” w reżyserii Zofii Paszendy. Aktorki z teatru „Pacynki” przygotowywały spektakl od roku ale dopiero w ciągu ostatniego miesiąca udało się wszystko dopiąć na tzw. „ostatni guzik”. Młode kobiety zaprosiły widza do swojego świata pełnego wyzwań, wątpliwości, samotności i trudności podejmowanych decyzji. W niekreślonym miejscu i czasie  tworzy się historia o przyjaźni wystawionej na próbę. To sztuka o relacjach, samotności i strachu przed zmianą i tym co przyniesie nowe. Aktorki  zmierzyły się z ważnym i bardzo aktualnym dzisiaj problemem bycia. Kaskada emocji na scenie od spokojnych, przez zabawne, aż po dramatyczne sprawiła, że momentami na widowni panowała cisza. Po spektaklu Danuta Sarna – dyrektor MDK pogratulowała artystkom występu i wręczyła „Nagrody Dyrektora” a Zofia Paszenda pamiątkowe statuetki aniołów wykonanych przez Ilonę Myszkę. Tradycyjnie obyło się popremierowe spotkanie aktorek, ich rodzin i zaproszonych gości przy smakowicie zastawionym stole. W kuluarach trwały długie i emocjonalne rozmowy na temat spektaklu. Premiera to dopiero początek drogi. Teraz młode aktorki zamierzają złożyć „WIZYTĘ” na wielu teatralnych scenach. Do zobaczenia.