CREATIO – NA DOBRY POCZĄTEK

Tegoroczne ferie zimowe rozpoczęły się twórczo i artystycznie. W pierwszy dzień ferii młodsi uczestnicy zajęć pracowni plastycznej CREATIO wyjechali na warsztaty plastyczne do Gliwic. Grupa młodych artystów w ciepłej i przyjaznej atmosferze tworzyła, pod okiem pani Ewy Kowalczyk, w gościnnych progach Szkółki Plastycznej i Galerii „Za Drzwiami”. Owocem warsztatów „Skrzydlaty Świat” były piękne nietuzinkowe prace, łączące elementy natury i sztuki, rękodzieło, zdobnictwo i sztukę papieru. W drugiej części dnia uczestnicy warsztatów przenieśli się w cudowny świat wystawy „Kolejkowo”, gdzie mieli okazję podziwiać miniaturowe makiety Górnego Śląska, jego zakątków i zabytków. Zarówno warsztaty, jak i wystawa stały się inspiracją do kolejnych działań twórczych w pracowni.