FINAŁ “MIĘDZY CZERNIĄ A BIELĄ”

FINAŁ “MIĘDZY CZERNIĄ A BIELĄ”

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

Za nami już finał IV Międzynarodowego Biennale na Małą Formę Graficzną „Między czernią a bielą…”. W piątek 24 września 2021 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku odbyło się oficjalne podsumowanie kolejnej edycji konkursu pt. “Tajemnice i legendy z głębi mórz i oceanów”. Uroczystość rozpoczęły wokalistki z zespołów prowadzonych przez panią Karolinę Hanik, wprowadzając swoimi piosenkami morską atmosferę, jaka była tematem prac.

Gośćmi, którzy uświetnili swoją obecnością naszą imprezę byli: przewodniczący jury prof. Franciszek Nieć, radny Miasta Rybnika Marek Florczyk oraz prof. Jimmy Mazurkiewicz z USA, który odwiedził Polskę, aby odebrać tytuł dr. honoris causa na SGGW w Warszawie, a przy okazji przyjechał do Rybnika do zaprzyjaźnionego nauczyciela z MDK.

         Pani dyrektor Barbara Zielińska powitała gości, a przede wszystkim laureatów konkursu oraz ich nauczycieli i rodziców, którym udało się przybyć na nasze podsumowanie. Pani Milada Więckowska, pomysłodawczyni konkursu i jego koordynatorka, opowiedziała krótko o jego przebiegu:

– przesunięciach terminów ze względu na zamknięcie wielu szkół z powodu pandemii i związanymi z tym trudnościami w wykonywaniu grafik;

– zrobieniu prac i tutorialu na temat kolografii, prostej techniki graficznej do wykorzystania w warunkach domowych, jako pomocy i dekoracji przygotowanej przez wychowanków Pracowni Plastycznej GiR-a oraz Coco Millara – wolontariusza z Hiszpanii;

– przygotowaniu wystawy i zaprezentowaniu najlepszych konkursowych grafik, aby “podziwiać mnogość technik, w wielu przypadkach naprawdę niezwykły warsztat oraz kreatywność w interpretacji tematu”, jak napisała o tym w swoim liście jurorka Anna Herman.

         Przybyli na uroczystość laureaci odebrali dyplomy, foldery i upominki, a przy kolorowo i smacznie zastawionym stole, spędzili miłe popołudnie oglądając prace wykonane przez młodzież z różnych stron świata, których łączy zamiłowanie do grafiki!

         Jeszcze raz gratulujemy laureatom i dziękujemy tym, którzy do nas przyjechali. Atmosfera była naprawdę wspaniała, co widać na zrobionych zdjęciach!

GALERIA

WYSTAWA