PREMIERA TEATRALNA<br> “ZAKURZONA KRÓLEWNA”<br>reż. ZOFIA PASZENDA<br>muzyka PIOTR KOTAS

PREMIERA TEATRALNA
“ZAKURZONA KRÓLEWNA”
reż. ZOFIA PASZENDA
muzyka PIOTR KOTAS

Ach cóż to były za emocje! Kolejny spektakl teatru „Pacynki” gotowy. „Zakurzona Królewna” w reżyserii Zofii Paszendy z muzyką Piotra Kotasa pojawiła się 15 grudnia na scenie Domu Kultury w Boguszowicach. Próby, próby, próby… szukanie drogi do spektaklu i nareszcie wielkie teatralne święto – premiera. Młodzi aktorzy stworzyli niezwykłą opowieść o teatrze, sztuce, poszukiwaniu miłości i realizowaniu marzeń. Akcja spektaklu rozgrywa się w starym, zapomnianym magazynie, w którym zakurzone lalki marzą o wielkiej sztuce. Czy uda im się jeszcze raz wystąpić na scenie? Czy ustąpią pod naciskiem współczesnego przemysłu rozrywkowego? Czy uratują teatr? Odpowiedzi na te wszystkie pytania szukają młodzi artyści. Aktorzy teatru „Pacynki„ tworzą historię pełną różnorodnych sytuacji, od dramatycznych po komiczne, wręcz groteskowe. Premiera to początek drogi. Przed nimi festiwale teatralne i występy w placówkach kultury. Spektakl będzie można zobaczyć już  16 lutego 2020 w Domu Kultury w Boguszowicach.

GALERIA  fot. Sebastian Góra

FILM  autorstwa Mariusza Szafrańskiego