PLENER GiR-a – SŁOWACJA

Trzy dni początku października reprezentacja Pracowni Plastycznej GiR-a spędziła na Słowacji, gdzie laureatki XVII Międzynarodowego Konkursu Graficznego EX LIBRIS HLOHOVEC razem z opiekunką Miladą Więckowską wzięły udział w warsztatach, uroczystym podsumowaniu konkursu oraz zwiedzaniu Hlohovca i Bratysławy. Nagrodzona Joanna Oleś oraz wyróżnione Maja Pawela i Magdalena Lewkowicz podczas uroczystej gali o trzymały upominki i dyplomy, a ich linoryty wzięły udział w wystawie w Muzeum Narodowym w Hlohovcu razem z exlibrisami innych nagrodzonych i wyróżnionych dzieci z całego świata oraz naszej pracowni – grafikami Natalii Motyki, Karoliny Markiewki, Małgorzaty Padoł, Leny Olszewskiej i Wiktorii Szmit. Milada Więckowska, jako prowadząca pracownię GiR-a, otrzymała tegoroczną nagrodę dla nauczyciela za jej pedagogiczne kompetencje w pracy z dziećmi i twórczą kolekcję czarno-białej grafiki jej uczniów.

Podczas pobytu na Słowacji, wychowanki GiR-y, w ramach zorganizowanych dla laureatów warsztatów graficznych poćwiczyły technikę monotypii oraz zwiedziły miasto i renesansowy zamek w Hlohovcu, a następnego dnia pojechały do Bratysławy zwiedzić wystawę ilustracji książkowej w Interaktywnym Międzynarodowym Muzeum Sztuki dla Dzieci. Z wielką przyjemnością pospacerowały też po zabytkowych uliczkach i zakątkach, deszczowej co prawda w tym dniu, ale pięknej słowackiej stolicy.