FORMAT NA MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU TAŃCA
zespol_format

FORMAT NA MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU TAŃCA

W dniach 14 – 18.02.2019 r. grupa taneczna Format z Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku uczestniczyła w XXIX Międzynarodowym Festiwalu Tańca ” FEST – 2019″ w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie. Organizatorem konkursu był tamtejszy Urząd Miasta oraz organizacja i przedsiębiorstwo Przykarpacia. Na festiwalu zaprezentowało się 48 zespołów, z czego trzy były z Polski: Format Rybnik, Pech Opole, Prima Świdnica. Choreografie konkursowe były bardzo różnorodne. Zobaczyć można było: narodowe tańce ukraińskie, taniec towarzyski, hip-hop, taniec gimnastyczny, mażoretki, taniec współczesny, balet. Impreza konkursowa odbyła się w Narodowym Akademickim Teatrze Muzyczno-Dramatycznym w Iwano-Frankiwsku. Na gali finałowej grupa Format, reprezentująca nasze miasto Rybnik, zatańczyła znakomicie i zdobyła I miejsce.

Dziewczyny wraz z panią Marzeną Butyłkin i panią Karoliną Filec zwiedziły podczas tego pobytu Lwów. Zobaczyły min: Państwowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. Sołomiji Kruszelnicziej, Cerkiew Przemienienia Pańskiego oraz weszły na Kopiec Unii Lubelskiej by podziwiać panoramę Lwowa. Format wrócił do Polski z pozytywnymi wrażeniami, wzbogacony o nowe doświadczenia i wspomnienia odnośnie kultury ukraińskiej.