INAUGURACJA OBCHODÓW NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH W TZR

16 lutego w TZR Zastępca Prezydenta Miasta Rybnika Wojciech Świerkosz oraz  Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnieni w Rybniku major Krzysztof Szmyt uroczyście zainaugurowali obchody niepodległościowe w naszym mieście. W ramach obchodów 1800 uczniów z klas II i III gimnazjum oraz uczniów klas VII szkół podstawowych obejrzało widowisko muzyczne, pt. „Oddać wszystko, żeby wszystko mieć”. na które składały się pieśni wojenne połączone etiudami teatralnymi, ukazujące wybrane dokonania niepodległościowe widziane okiem młodych artystów. Uczniowie w skupieniu obejrzeli widowisko, a na twarzach wielu młodych ludzi widać było poruszenie i przejęcie. Każdy z trzech spektakli otrzymał gromkie brawa od publiczności.

Scenariusz – Zofia Paszenda, Tadeusz Kolorz

Reżyseria – Zofia Paszenda