WERNISAŻ WYSTAWY PRACOWNI “KAMELEON”

27 marca w Młodzieżowym Domu Kultury otwarto ósmą wystawę prac plastycznych wychowanków pracowni Kameleon prowadzonej przez Danutę Sarnę. Pierwszą część spotkania rozpoczęły występy wokalne Emilii Trębacz i Anny Rzeszut przygotowanych przez  pana Wojciecha Świerczynę. Następnie na scenie pojawili się młodzi artyści z „Kameleona”, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a sześcioro z nich Nagrody Dyrektora. Kolejnym punktem wernisażu była prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Dankę. Przeniosła ona tłumnie zebranych gości do świata Kameleona i pozwoliła podpaczyć twórczą pracę młodych artystów. Tegorocznym tematem wystawy były „Cukry Naturalne” czyli kolorowe, soczyste owoce, dzięki którym dzieci i młodzież zaprezentowały swoje umiejętności plastyczne w różnych technikach. Oprócz tradycyjnego malarstwa i rysunku na wystawie pojawiła się także grafika oraz ceramika w postaci dekoracyjnych pater i świeczników. Ceramiczne dzieła zostały wykonane podczas warsztatów zorganizowanych w trakcie ferii zimowych. Wystawę wzbogaciły fotografie autorstwa Danuty Sarny przedstawiające portrety wychowanków z motywem owocowym. Organizatorzy zadbali by poczęstunek był spójny z wystawą. Pojawiły się owoce i koktajle truskawkowo bananowe. Wystawę można oglądać do końca kwietnia 2017 r.

GALERIA      FILM     PREZENTACJA