SUKCESY TANCERZY <BR>W CZERWIONCE-LESZCZYNACH <BR>I MIKOŁOWIE

SUKCESY TANCERZY
W CZERWIONCE-LESZCZYNACH
I MIKOŁOWIE

18.03.2017 roku w Centrum Kulturalno – Edukacyjnym w Czerwionce – Leszczynach odbył się III Międzynarodowy Festiwal Tańca „Inspiracje 2017”. W kategorii show dance (8 – 11 lat) bezkonkurencyjny okazał się zespół Figiel pokonując 21 innych zespołów. Choreografem grupy jest pani Marzena Butyłkin. Trzecie miejsce również należało do tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury grupy Mały Flex tym razem prowadzonej przez panią Monikę Floryszak. W kategorii show dance (12 – 15 lat) zespół Format pod kierunkiem pani Marzeny Butyłkin zdobył pierwsze miejsce. Grupa Flex zdobyła wyróżnienie I stopnia, choreograf pani Monika Floryszak. W kategorii show dance w najstarszej grupie wiekowej 16 -26 lat zespół Reflex p. Moniki Floryszak zdobył wyróżnienie I stopnia, natomiast Efekt p. Marzena Butyłkin zdobył wyróżnienie II stopnia.

20 marca br. w Mikołowie po raz piąty odbył się Wojewódzki Festiwal Tańca. W konkursie zaprezentowało się ponad 50 zespołów z całego województwa śląskiego a wśród nich zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku. W kategorii wiekowej 12-15 lat I miejsce zdobył zespół Format pod kierunkiem p. Marzeny Butyłkin, natomiast w kategorii powyżej 16 lat II miejsce zdobyła grupa taneczna Reflex Moniki Floryszak, Na III miejscu uplasował się zespół Efekt prowadzony przez p. Marzeny Butyłkin.

Czerwionka       Mikołów