MISTRZOSTWA POLSKI MODELI LATAJĄCYCH – GLIWICE 2016

MISTRZOSTWA POLSKI MODELI LATAJĄCYCH – GLIWICE 2016

W ubiegłą sobotę, tj. 4 czerwca na lotnisku w Gliwicach Artur Liszka wraz z pomocnikami Pauliną Wojaczek i Michałem Dudkiem tworząc zgrany zespół wzięli udział w 47 Mistrzostwach Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych. Młodzież walczyła w klasie F3J/M – czyli modele szybowców zdalnie sterowanych radiem o rozpiętości skrzydeł do 2m. Przygotowania trwały kilka tygodni. Jak tylko warunki pogodowe sprzyjały to prawie co dziennie trenowaliśmy na naszej łące modelarskiej. 

W sobotę po  5 rundach lotów udało się zakwalifikować do lotów finałowych. Nie było to łatwą sprawą. Po bardzo dobrym locie w pierwszej rundzie nadarzył się błąd, w drugim locie straciliśmy przewagę. Na szczęście kolejne loty były również dobre co pozwoliło nam wejść do finału. 

Podczas lotów finałowych pogorszyły się warunki atmosferyczne co przyczyniło się do krótszych lotów oraz nerwowej atmosfery. Ostatecznie wróciliśmy z bardzo dobrym wynikiem. Artur Liszka wywalczył 4 pozycję.Jak na pierwszy udział Artura w tej klasie modelarskiej to bardzo dobry wynik. Planujemy w przyszłym roku wystartować w większej liczbie uczestników z większym już doświadczeniem.