V PLENER ARTYSTYCZNY<Br>PRACOWNI PLASTYCZNEJ GiR-a 2015

V PLENER ARTYSTYCZNY
PRACOWNI PLASTYCZNEJ GiR-a 2015

V Plener Artystyczny Pracowni Plastycznej GiR-a z Młodzieżowego Domu Kultury pt. „Tajemnice starych murów” odbył się od 18 do 27 lipca 2015 roku w Strečnie na Słowacji. Mottem do twórczej pracy był początek wiersza Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej „Mury z oknem wyrąbanym w niebie…”, gdyż właśnie ruiny dwóch zamków na wysokich skałach nad rzeką Wag, jakie mieliśmy okazję zobaczyć tam z bliska i z daleka w przepięknym krajobrazie podnóży Małej Fatry, stały się głównym motywem prac plastycznych 12-osobowej grupy reprezentującej pracownię. Szkice rysunkowe i malarskie tworzone w plenerze posłużyły za projekty do warsztatów graficznych z wklęsłodruku. Chropowate faktury starych murów przełożyły się na abstrakcyjne kompozycje w formie frottage’u i collage’u, a naturalne wzory fragmentów budowli, kamieni i drewna podczas warsztatów pt. „Jestem częścią natury” przeniosły się za sprawą pędzli i farb na uczestników pleneru.

Oczywiście artystycznym działaniom towarzyszyło zwiedzanie zamków, wędrowanie szlakiem, czy ścieżkami górskimi, przeprawa promowa przez Wag
i wypoczywanie nad jego brzegami. Niektóre zdjęcia można już teraz zobaczyć na naszej stronie internetowej, a wystawę prac zaprezentujemy w październiku w Młodzieżowym Domu Kultury.

GALERIA