PODSUMOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU W PRADZE 2015

PODSUMOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU W PRADZE 2015

Pracownia plastyczna CREATIO laureatem najwyższej nagrody w 43 Międzynarodowej Wystawie Sztuk Plastycznych Dzieci Lidice 2015 w Republice Czeskiej.

Spośród 21380 prac plastycznych i fotograficznych z 1643 organizacji z 71 krajów to wychowankowie pani Aldony Kaczmarczyk – Kołuckiej zdobyli indywidualne nagrody i najwyższe odznaczenie – KRYSZTAŁOWA PALETĘ. Trzech laureatów Bartłomiej Hanasz, Dominika Sajur, Karolina Zielonka wraz z Panią Aldoną Kaczmarczyk Kołucką i Danutą Sarną wicedyrektorem MDK zostali zaproszeni do Lidic na uroczyste otwarcie Wystawy połączone z kilkudniowym pobytem w Pradze.

Uczniowie mieli zaszczyt spotkać się w Pradze z ambasadorem naszego Kraju panią Grażyną Berantowicz, która osobiście złożyła gratulacje laureatom.

Podczas kilkudniowego pobytu w Czechach przedstawiciele pracowni Creatio zwiedzili Fabrykę Szkła, Muzeum w Lidicach oraz najbardziej znaczące zabytki i miejsca Pragi.   . W czasie finałowego pobytu w Czechach brali udział w ceremonii wręczenia nagród, wernisażu wystawy i w międzynarodowych warsztatach plastycznych..

GALERIA