PREMIERA TEATRU PACYNKI <BR>“PRAWO DŻUNGLI”<BR> reż. ZOFIA PASZENDA

PREMIERA TEATRU PACYNKI
“PRAWO DŻUNGLI”
reż. ZOFIA PASZENDA

13 grudnia, w ubiegłą sobotę działający od 5 lat dziecięcy teatr „Pacynki” z Młodzieżo- wego Domu Kultury w Rybniku przygotował premierową bajkę teatralną pt. „Prawo Dżungli”  w reżyserii Zofii Paszendy. Młodzi artyści pracę nad bajkowym spektaklem roz- poczęli w październiku tego roku, ale jak to zwykle bywa, najintensywniejsze próby odbyły się w ostatnim tygodniu poprzedzającym premierę. Scenariusz bajki jest zabawną historią o zwierzętach, które niezadowolone ze swojej powierzchowności udają się w daleką wędrówkę do szamana z prośbą, aby zmienił ich wygląd. Opowiada o przyjaźni, marzeniach i o tym, że wygląd nie jest najwyższą wartością. W spektaklu wzięło udział 12 dzieci w wieku  od 6 do 11 lat. Premiera jest zawsze dla młodych aktorów wielkim świętem, ale także dużym wyzwaniem. To pierwszy, który całkowicie zależy od dzieci. Premierowy występ „Pacynek” okazał się wielkim sukcesem. Młodzi aktorzy z wdziękiem i  temperamentem teatralnym wprowadziły widza w zaczarowaną dżunglę pełną przygód, tajemnic i czarów. Po występie tradycyjnie kwiaty, gratulacje i pamiątkowe upominki dla aktorów. A przed aktorami występy na festiwalach teatralnych. Już dziś życzymy im powodzenia.

Zdj. Sebastian Góra.

nagranie Janusz Rzymanek