WERNISAŻ PRACOWNI PLASTYCZNEJ <BR>GiR-a 18.09.2014

WERNISAŻ PRACOWNI PLASTYCZNEJ
GiR-a 18.09.2014

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

18 września 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku otwarta została wystawa prac wychowanków Pracowni Plastycznej GiR-a prowadzonej przez Miladę Więckowską, na której zobaczyć można 207 prac dzieci i młodzieży z zakresu malarstwa, rysunku i grafiki stworzonych podczas zeszłorocznych zajęć w pracowni oraz  niezwykłe „zielnikowe” obrazy powstałe w czasie IV Pleneru Artystycznego GiR-y w Gorcach. Temat wystawy, tak jak pleneru, brzmi „Zielnik, czyli trawa i zabawa”, ale dzieła młodych artystów to nie tylko rośliny, cykle drzew,  piękne górskie krajobrazy i podwodne głębiny, ale również martwe natury, ludzie i zwierzęta wykonane w technice linorytu, farbami, pastelami, węglem, grafitem i sangwiną oraz ciekawy cykl pary kukiełek, które stworzyły specyficzną serię portretową. Na szczególną uwagę zasługują też wykonane własnoręcznie papiery czerpane z zatopionymi roślinami oraz panoramiczny linorytowy „trawnik”.

Uroczysty wernisaż rozpoczęła prezentacja multimedialna, podczas której można było zobaczyć, co i jak dzieci oraz młodzież robią podczas zajęć, na wycieczkach, podsumowaniach konkursów i wystawach, a zatem we wszystkich sytuacjach tworzących życie naszej pracowni, a ponadto powspominać plenerowe działania i akcje, których efektem są właśnie bardzo specyficzne prace robione w naturze i z natury. Po prezentacji wychowankowie otrzymali dyplomy za zaangażowanie i systematyczny udział w zeszłorocznych zajęciach, a szczególnie wyróżniający się dostali Nagrody Dyrektora MDK. Oficjalną część uroczystości zakończyło wręczenie dyplomów i nagród z międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, które nadeszły dla wychowanków pracowni GiR-a w okresie wakacji.

 Oglądaniu wystawy towarzyszył pyszny poczęstunek z wielką ilością domowych wypieków przygotowanych przez rodziców i samą młodzież. Zaproszeni goście: rodziny, przyjaciele i znajomi nie kryli podziwu dla różnorodności i perfekcyjnego wykonania prezentowanych dzieł, a miła, wesoła atmosfera sprawiła, że impreza była przyjemnym i kształcącym przeżyciem. Dlatego wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli wystawy zapraszamy do naszej placówki, gdzie można oglądać ją jeszcze przez ponad miesiąc.

GALERIA

FILM