POZYTYWKA 2014 – PIERWSZY TURNUS

Za nami pierwszy turnus interdyscyplinarnego obozu profilaktycznego POZYTYWKA 2014, którego organizatorem jest Strefa WzW, wolnych z wyboru i Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku. Dzieci swoją przygodę rozpoczęły w Kopalni Soli w Wieliczce. Nie tylko ją zwiedziły, ale spędziły tam swoją pierwszą noc. Na miejscu w Marszowicach, gdzie odbył się obóz, na dzieci czekało również wiele innych atrakcji. Szereg warsztatów plastycznych i tanecznych, zabawa w Parku Linowym, wycieczka do Krakowa, nocka na sianie i wiele, wiele POOOZYTYWNYCH wrażeń. I turnus skończył się 06 lipca i w tym samym dniu rozpoczął się II turnus, łącznie w dwóch turnusach weźmie udział 83 dzieci. Cały projekt współfinansowany jest przez Miasto Rybnik i ma na celu promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, co niewątpliwie jest silną alternatywą i skuteczną profilaktyką w zapobieganiu wszelkim uzależnieniom. Dla organizatorów projektu priorytetem jest zaszczepienie w młodym człowieku chęci posiadania swojej własnej pasji, idei czy zainteresowań, którym mógłby się poświęcić oraz nauczenie dzieci i młodzieży jak atrakcyjnie można spędzić czas wolny, jak w ciekawy sposób dysponować nim.