SUKCESY ZESPOŁÓW TANECZNYCH W ŻORACH I RADLINIE

SUKCESY ZESPOŁÓW TANECZNYCH W ŻORACH I RADLINIE

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

2 kwietnia 2014 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbył się Rejonowy Festiwal Najmłodszych „Mała Poleczka”. Konkurs skierowany był dla dzieci przedszkolnych i szkoły podstawowej. Tancerze z Młodzieżowego Dom Kultury w wieku szkolnym zdobyli następujące miejsca:

  • I miejsce – zespół Mały Flex , choreograf Monika Floryszak

  • III miejsce – zespół Figiel , choreograf Marzena Butyłkin

Grupy otrzymały nagrody pieniężne oraz pamiątkowe medale i dyplomy.

Natomiast 5 kwietnia 2014 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbył się II Ogólnopolski Festiwal Tańca Dzieci i Młodzieży „Dzieci, dzieciom – Bez Barier ” zorganizowany przez Stowarzyszenie Formacji Tanecznej Reaktywacja.

W imprezie wzięło udział 76 zespołów z całej Polski, łącznie na deskach sceny zaprezentowało się 1200 uczestników. Również i ten festiwal okazał się szczęśliwy dla tancerzy z MDK.

W kategorii tanecznej show dance (5–9 lat): zespół Mini Reflex zdobył III miejsce (choreograf Monika Floryszak), w kategorii tanecznej show dance (9–12 lat) zespół Mały Flex otrzymał III miejsce (choreograf Monika Floryszak), a także Domino zdobył wyróżnienie (choreograf Ilona Myszka), natomiast w kategorii tanecznej steet dance zespól Figiel otrzymał II miejsce (choreograf Marzena Butyłkin), w kategorii  tanecznej steet dance (12–15 lat) zespół Inspiracja zdobył wyróżnienie (choreograf Marzena Butyłkin), w kategorii tanecznej show dance (powyżej 15 lat) zespół Efekt uplasował się na II miejscu (choreograf Marzena Butyłkin), a zespół Reflex zdobył III miejsce ( choreograf Monika Floryszak ).

GALERIA