SUKCES NASZYCH WYCHOWANEK<br> W HONG KONGU

SUKCES NASZYCH WYCHOWANEK
W HONG KONGU

  • Post author:
  • Post category:Aktualności

W dniach od 24 sierpnia do 1 września 2013 trzy wychowanki pracowni plastycznej Kameleon działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury wraz z ich nauczycielem Danutą Sarną brały udział w Międzynarodowym Plenerze Artystycznym w Hong Kongu, który był podsumowaniem International Children Painting Competition in Hong-Kong 2012-2013. 

Organizatorem konkursu była fundacja Promotion of Young Artists. Na konkurs wpłynęło 11543 prac z 52 krajów. Pracownia Kameleon znalazła się w finale 20 najlepszych pracowni na świecie i została zaproszona na tygodniowy plener do Hong Kongu. (organizator opłacił laureatom przelot samolotem oraz tygodniowy pobyt w Chinach). 

Ostatni tydzień wakacji dla dziewczyn biorących udział w plenerze (Nadii Urbanek, Nikoli Sczekały i Marty Walaszczyk)  był zatem bardzo pracowity twórczo i bardzo atrakcyjny. Dziewczyny każdego dnia, wraz z innymi 120 uczestnikami z 15 państw, malowały ciekawe miejsca Hong Kongu między innymi: Ocean Park, Stanley Bay- Street, Ariport Cathay Pacific City, Tisim Sha Tsui Promanade.

Pod koniec każdego dnia jury wybierało najlepszą pracę dnia. Prym wiedli Chińczycy, którzy chyba się urodzili z pędzlem i ołówkiem, ale bezkon-kurencyjna była drużyna z Rosji, która zdobyła najwięcej nagród dnia. Wśród laureatów „pracy dnia” znalazła się również dziewczyna z  Zamościa,
z Osiedlowego Domu Kultury „Okrąglak” Aleksandra Lysiak. Nasze dziewczyny były jednymi z najmłodszych uczestników pleneru, poziom był bardzo wysoki, wiec tym razem nie udało się zdobyć żadnej nagrody. No cóż  w tym roku się nie powiodło, dziewczyny są jednak bogatsze o nowe doświadczenia i znajomości z ciekawymi ludzmi. Cały konkurs i malarski plener został podsumowany na oficjalnej kolacji, gdzie byli zaproszeni ambasadorzy z wszystkich krajów biorących udział w tym przedsięwzięciu. Również rybniczanki spotkały się z Przemysławem Jenke, polskim ambasadorem stacjonującym w Hong Kongu.

GALERIA

FILM