ZAWODY MODELI LATAJĄCYCH

W dniu 7 czerwca zostały rozegrane coroczne zawody, które początkowo miały być w ubiegłą niedzielę ale ze względu na deszczową pogodę odbyły się własnie wczoraj. Nasza reprezentacja młodzieży licząca 9 osób brała udział w poszczególnych klasach modelarskich:

F1AM , F1H oraz F3J/M

Zawodom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda ze sprzyjającymi podmuchami letniego wiatru. 

Przygotowania modeli zaczęliśmy o 16.30 i chwilę później pierwsze próbne loty i poprawki usterzenia. Pierwsze loty startowe z wynikami bardzo różnymi- powód czasem gdy wiatr zawiał od lasu to modele trafiały w duże turbulencje, czasem brakowało już siły w nogach by szybciej holować, a czasem gdy mocniej wiało to zbyt szybko holujący biegł. To wszytko jest doświadczeniem i nauką dla naszych młodych zawodników.

Ostatnie loty wykonywane były już u kresu dnia. Piękne są zachody słońca nad Gotartowickim lotnisku!

Loty zaliczone, chętni trenowali jeszcze, aż do ostatniej chwili. Czekając na podliczenie wyników zwiedzamy hangar lotniczy oraz wystawę modeli samolotów umieszczonych w gablotach świetlicy Aeroklubowej.

 

 

Wyniki:

Bardzo dużym zaskoczeniem było dla nas wszystkich, że udało się nam zdobyć złoty medal w kategorii F1AM przez Mikołaja Gruszkę!

 

Jak co roku w kategorii F1H bardzo dobrze spisała się nasza płeć piękna - Paulina Wojaczek zdobywając brązowy medal.

 

A w naszej najsilniejszej klasie F3J/M - w której za ponad tydzień bierzemy udział w mistrzostwach Polski

 

Złoto dla Michała Dudka

Srebro dla Łukasz Pióreckiego

Brąz dla Mikołaja Gruszki

 

Gratulujemy naszym medalistą i  życzymy powodzenia w Gliwicach na mistrzostwach Polski by wrócili znów z medalami!!!

 (dodano: 08-06-2018, odsłon: 164)

 

Młodzieżowy Dom Kultury 44-217 Rybnik, ul. Wł. Broniewskiego 23, tel. (32) 421 51 55, tel/fax. (32) 422 40 88, mdkwr@poczta.onet.pl