WERNISAŻ WYSTAWY GRAFIK PRACOWNI PLASTYCZNEJ GiRa

24 września o 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku otwarta została wystawa prac wychowanków Pracowni Plastycznej GiR-a prowadzonej przez Miladę Więckowską, na której zaprezentowano 95 grafik wykonanych techniką linorytu, suchej igły, kolografii i kserografii. Grafika warsztatowa jest bowiem ulubioną i doskonale już opanowaną dziedziną sztuki młodzieży uczęszczającej do pracowni, której nazwa to w skrócie „grafika i rysunek”.
Wystawę, którą można oglądać do końca listopada, wzbogaciła podczas wernisażu prezentacja prac wykonanych na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego w maju tego roku podczas I Pleneru Artystycznego pracowni pt. „Drzewa”. Wrażenia i plenerowe działania plastyczne w formie prezentacji multimedialnej zostały również przedstawione licznie przybyłym gościom, którymi byli przede wszystkim przyjaciele i rodzice młodych artystów, a wśród nich poseł na sejm RP Marek Krząkała (prywatnie tata wychowanki pracowni) oraz zaprzyjaźnieni dyrektorzy placówek naszej dzielnicy: dyrektor Bushido Arkadiusz Skowron i dyrektorka Przedszkola nr 42 Mirela Porwoł. Prace i ich technika wykonania cieszyły się dużym zainteresowaniem, a poczęstunek i radosna atmosfera sprawiły, że impreza była przyjemnym i kształcącym przeżyciem.

 

Zobacz zdjęcia z wernisażu !!!(dodano: 21-02-2012, odsłon: 1414)

 

Młodzieżowy Dom Kultury 44-217 Rybnik, ul. Wł. Broniewskiego 23, tel. (32) 421 51 55, tel/fax. (32) 422 40 88, mdkwr@poczta.onet.pl