WERNISAŻ WYSTAWY ABSOLWENTKI GIRY

W czwartek 22 lutego w Galerii Oblicza Teatru Ziemi Rybnickiej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii, grafik i rysunków, absolwentki Pracowni Plastycznej GiR-a, Natalii Kurzyńskiej. Wystawa nosi tytuł "Wizje monochromatyczne", dlatego też prezentowane prace łączy ze sobą kolorystyka od czerni do bieli. Większą część wystawy zajmują fotografie z różnych miejsc, które przede wszystkim wydobywają ze zgiełku i nadmiaru rzeczy, to co przypadkowe, ale piękne, co chwilowe, ale ciekawe, co niezwykłe, ale często niedostrzegane. Ważne w twórczości Natalii, również zaprezentowane na wystawie, są grafiki wykonywane techniką linorytu, którą poznała w pracowni GiR-a i rozwija nadal na studiach w PWSZ w Raciborzu przygotowując cykl dyplomowy inspirowany korą drzew.

         Na wernisaż, tej pierwszej w karierze Natalii wystawy, przybyli oczywiście jej rodzice i znajomi, przyjaciele z pracowni i ze studiów oraz Ci, którzy pomagając jej w edukacji z przyjemnością uczestniczą w jej sukcesach, jak pan Franciszek Nieć, profesor nadzwyczajny Zakładu Sztuk Pięknych PWSZ w Raciborzu, pani Barbara Zielińska dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku oraz pani Milada Więckowska prowadząca Pracownię Plastyczną GiR-a w MDK-u.

 

 

GALERIA

 (dodano: 28-02-2018, odsłon: 257)


Młodzieżowy Dom Kultury 44-217 Rybnik, ul. Wł. Broniewskiego 23, tel. (32) 421 51 55, tel/fax. (32) 422 40 88, mdkwr@poczta.onet.pl