WERNISAŻ GiR-y 25.10.2019

 

W piątek 25 października w Młodzieżowym Domu Kultury została uroczyście otwarta coroczna wystawa wychowanków Pracowni Plastycznej GiR-a. Wernisaż rozpoczął występ zespołu "Corda" pod kierunkiem pana Mariusza Miszkurki. Zespół w składzie: Agata Szarecka - gitara akustyczna, Julia Gajda - akordeon, Paulina Oleś - mandolina, Aleksandra Mańka - mandolina, Łukasz Mazurek - buzuki irlandzkie, Mikołaj Kolorz - również buzuki irlandzkie i Mariusz Miszkurka - kontrabas, wykonał trzy utwory instrumentalne zatytułowane "Średniowieczny", "Sara" i "Kto pierwszy do końca" w aranżacji zespołu.

       Następnie na tle dekoracji przypominającej wakacyjny plener w Tenczynie, uhonorowane za szczególne osiągnięcia Nagrodą Dyrektora MDK zostały Magdalena Chojnacka, Joanna Oleś, Maja Dwornicka, Monika Wolny i Wiktoria Siedlecka. Nagrody i dyplomy zostały wręczone młodym artystkom oczywiście przez panią dyrektor Barbarę Zielińską. Jako że wystawa jest podsumowaniem zeszłorocznej pracy wychowanków GiR-y, pani Milada Więckowska przygotowała dwie prezentacje multimedialne tej pracownianej działalności, ze zdjęć i filmów z udziałem wychowanków, wykonanych podczas zajęć w MDK-u i w plenerze. Ich wyświetlenie i wspólne wspominanie dostarczyło sporo zabawy i emocji dzieciom i młodzieży, a rodzicom pokazało to, co znają tylko z opowiadań.

       Wernisaż był też oczywiście okazją do wręczenia przysłanych w ostatnim czasie do placówki dyplomów, laureatom konkursów plastycznych z pracowni GiR-a. Również wszyscy obecni na uroczystości wychowankowie, którzy w zeszłym i na początku tego roku szkolnego, rozwijali się u nas twórczo, zostali nagrodzeni pracownianym dyplomem, co zostało uwiecznione na wspólnym zdjęciu. Ostatnią częścią wernisażu była uczta dla oczu, czyli wspólne oglądanie i komentowanie wystawionych, przede wszystkim rysunkowych i graficznych prac, a równocześnie słodka uczta w postaci ciast, ciasteczek, cukierków, owoców i soków, którą jak zwykle przygotowały wspaniałe mamy wychowanków pracowni.

       Część wystawy możliwa była do oglądnięcia tylko podczas wernisażu, jednak duża jej część w fotoramach zdobi ściany naszej placówki i można ją jeszcze oglądać do końca tego roku. Zapraszamy!

 

GALERIA      FILM(dodano: 28-10-2019, odsłon: 141)

 

Młodzieżowy Dom Kultury 44-217 Rybnik, ul. Wł. Broniewskiego 23, tel. (32) 421 51 55, tel/fax. (32) 422 40 88, mdkwr@poczta.onet.pl