SUKCESY NASZYCH MODELARZY - GLIWICE 17.06.2018

17 czerwca 2018 roku na lotnisku aeroklubu Gliwice nasza młodzież wzięła udział w 49 MISTRZOSTWA POLSKI MODELI LATAJĄCYCH DLA JUNIORÓW MŁODSZYCH w klasie F3J/M

Podzieleni na 3 zespoły tj. 3 zawodników pilotów , 3 holowników i pomocnicy. 

Zawodnikami w tym roku byli Mikołaj Gruszka, Michał Dudek i Łukasz Piórecki - którzy intensywnie przygotowywali się od 3 tygodni trenując na lotnisku w Gotartowicach pod okiem Jacka Siwicy i Jerzego Markitonia.

 

O godzinie 10 rozpoczęły się przygotowania do startów - odprawa zawodników i sędziów, losowanie kolejności lotów i pierwsze starty. 

 

Pierwsze loty nie należały to łatwych, warunki jeszcze nie sprzyjały młodym pilotom. Dopiero drugie i trzecie loty były zakończone bardzo dobrymi wynikami co napawało nadzieją że do finału zakwalifikuję się więcej niż jeden zawodnik. Ale niestety w ostatnich lotach wystąpiły niewielkie problemy u Łukasza  i Michała. Może to nerwy puściły - i koniec końców obaj byli sklasyfikowani zaraz za finałową piątką. Mikołaj jako jedyny mógł walczyć dalej o mistrzostwo. Finał to były dwa loty. Pierwszy do najlepszych się nie zaliczał. W drugim dzięki podjęciu dobrej decyzji o powtórzeniu startu dał drugi wynik w locie, co w sumie dało nam 3 miejsce. I w ten sposób mamy znów tak, jak rok temu  drugiego wicemistrza Polski ,a jest nim w tym roku Mikołaj Gruszka. Wielkie Brawa dla niego i dla jego holownika(holowniczki) Pauliny Wojaczek. Brawa dla Łukasza Pióreckiego i jego brata który był mu holownikiem -wywalczyli 6 miejsce, oraz brawa dla Michała Dudka wywalczył 7 miejsce. Podziękowania dla pomocników Piotrka Dudka i Mateusza Mazura.

 

GALERIA(dodano: 20-06-2018, odsłon: 187)

 

Młodzieżowy Dom Kultury 44-217 Rybnik, ul. Wł. Broniewskiego 23, tel. (32) 421 51 55, tel/fax. (32) 422 40 88, mdkwr@poczta.onet.pl