PREMIERA SPEKTAKLU "ONY" - 19.09.2018r.

 

 

19.09.2018 w siedzibie Stowarzyszenia Strefa WzW, wolnych z wyboru odbyła się premiera ​przedstawienie „ONY” w reżyserii Zofii Paszendy, na podstawie scenariusza Marty Guśniowskiej pod tym samym tytułem. Przedstawienie powstało podczas warsztatów teatralnych w ramach projektu „Blokowisko to nie wszystko - edycja VI”, współfinansowanego przez Miasto Rybnik. 

Pomysłem do realizacji stały się etiudy teatralne zbudowane przez młodych ludzi, wyłonionych w castingu, który odbył się w maju tego roku. Wśród aktorów znaleźli się również wychowankowie MDK, którzy na co dzień pracują w zespołach teatralnych prowadzonych przez pani Zofię Paszendę.

Spektakl ukazuje losy młodego człowieka szukającego  wartości w swoim burzliwym i niełatwym  życiu. Spektakl mówi o rzeczach ważnych i trudnych używając metafory i symbolu.  W przedstawieniu możemy znaleźć elementy teatru cieni, proste rekwizyty codziennego użytku, które wykorzystane w sposób nie zawsze zgodny z przeznaczeniem zmuszają widza do uruchomienia wyobraźni.

Więcej o projekcie i spektaklu można przeczytać na stronie stowarzyszenia www.strefawzw.pl

 

 

GALERIA(dodano: 24-09-2018, odsłon: 156)

 

Młodzieżowy Dom Kultury 44-217 Rybnik, ul. Wł. Broniewskiego 23, tel. (32) 421 51 55, tel/fax. (32) 422 40 88, mdkwr@poczta.onet.pl