PODSUMOWANIE XII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

 

20 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie XII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego.

     W pierwszym dniu przesłuchań konkursowych komisja w składzie: Zofia Paszenda, Jadwiga Demczuk-Bronowska oraz Mateusz Banaszkiewicz wysłuchała 26 recytatorów ze szkół gimnazjalnych. Wśród laureatów znaleźli się Anna Benduska z G 1 w Będzinie, Martyna Baryś z G 4 w Czerwionce-Leszczynach, Marta Talik z G 2 w Żywcu, Weronika Żebrowska z Gimnazjum w Jasienicy, Patryk Domański z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Będzinie, Sonia Szymanek z Zespołu Szkół w Mszanie oraz Dominika Tyrlik z Gimnazjum w Ciścu. Dwóch pierwszych zwycięzców będzie reprezentować nasze województwo w VI Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Bielsku-Białej. 

     Drugiego dnia eliminacji jury w składzie: Tadeusz Kolorz, Bożena Paczuska i Aleksandra Kotas oceniła 23 uczestników reprezentujących szkoły podstawowe. Komisja wyłoniła 6 laureatów: Bogusława Mańkę z SP 1 w Pszowie, Aleksandrę Ochocimską z SP 18 w Rybniku, Filipa Hrabowskiego z SP 15 w Żorach, Zofię Stawowy z SP 4 w Jastrzębiu Zdroju, Wiktorię Achtelik z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Nędzy, Konrada Leśniaka z Zespołu Szkół w Skrzyszowie. Czterech pierwszych laureatów zakwalifikowało się do Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego w Starachowicach.

     Ponadto wszyscy laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, po czym zaprezentowali raz jeszcze wybrane przez siebie utwory na scenie.    

 

 

GALERIA ZDJĘĆ Z KONKURSU !!!

 

FILM Z PODSUMOWANIA!!!

 (dodano: 23-04-2012, odsłon: 1519)

 

Młodzieżowy Dom Kultury 44-217 Rybnik, ul. Wł. Broniewskiego 23, tel. (32) 421 51 55, tel/fax. (32) 422 40 88, mdkwr@poczta.onet.pl