MIĘDZYNARODOWE SZKOLENIE I WIRTUALNE SPOTKANIA GRUPY CREATIO

Młodzież z pracowni plastycznej CREATIO przygotowywała się w ostatnich miesiącach i tygodniach poprzedzających epidemię do dwóch międzynarodowych projektów w ramach Programu Erasmus+Niestety z powodu wybuchu epidemii zdążyli zrealizować tylko pierwszy z projektów. Było to Międzynarodowe Szkolenie THE CULTURE AWAKNES, które odbywało się w Irlandii w Dublinie. Spotkanie to zgromadziło około 40 uczestników z 10 krajów. Nasi uczestnicy poznali wiele metod i sposobów pomocnych w planowaniu działań interkulturowych i nawiązali nowe kontakty z innymi organizacjami europejskimi.

 

 

GALERIA


Młodzi ludzie po powrocie do domu zaczęli przekazywać to czego nauczyli się w czasie szkolenia. Grupa kolejnych wychowanków CREATIO rozpoczęła przygotowania do drugiego projektu – Międzynarodowej Wymiany Młodzieży YOUTH MOBILITY, która miała być realizowana we współpracy z młodzieżą z Irlandii, Włoch i Hiszpanii na zachodnim wybrzeżu  Irlandii -  fiordach Killary. Wymiana miała się rozpocząć 2 kwietnia. Niestety, sytuacja na świecie uniemożliwiła realizację tego przedsięwzięcia. Pomimo tego młodzi ludzie uczestniczący w szkoleniu, liderzy i uczestnicy planowanej wymiany prowadzą dalej wspólne spotkania wykorzystując wirtualne platformy komunikacyjne. 

 

 

GALERIA(dodano: 02-04-2020, odsłon: 167)

 

Młodzieżowy Dom Kultury 44-217 Rybnik, ul. Wł. Broniewskiego 23, tel. (32) 421 51 55, tel/fax. (32) 422 40 88, mdkwr@poczta.onet.pl